Rehabilitace pomůže Vašíkovi k samostatným krůčkům

Čtyřletý Vašík z Jiříkova neměl lehký start do života, už jako miminko ho postihlo mnoho diagnóz. Mimo jiné nemůže chodit, ale díky intenzivním rehabilitacím v Neurorehabilitačním centru SAREMA v…

Přidat komentář (0 Komentářů)

Vážený pane Korytáři,
bez sebemenší špetky studu jste mě, pracovnici magistrátu, napadl se svými kolegyněmi ze Změny pro Liberec na posledním zasedání zastupitelstva kvůli bytu, v němž bydlím. Přestože jsem osobou soukromou, neostýchal jste se mne veřejně lustrovat, osočovat, ponižovat, a div ne kriminalizovat. Při tom všem jste zveřejnil mé osobní údaje, které se navíc nahrávají na záznam.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Otevřený dopis ve věci liberecké spalovny

Přinášíme otevřený dopis občana Liberce Františka Pokorného vedoucímu odboru životního prostředí na liberecké radnici Ing. Jaroslavu Rašínovi.

Pan Pokorný v něm upozorňuje odbor životního prostředí na neblah dopady spalovny na životní prostředí i na fakt, že je zde údajně spalován odpad z Německa. Otevřený dopis přinášíme v plném znění včetně fotogalerie.

Přidat komentář (0 Komentářů)
zadlužení Liberce

Vážený pane náměstku,


před několika dny jsme Vám, zastupitelům a členům finančního výboru zaslali právní rozbor smluvních vztahů ohledně úrokového zajištění dluhopisu. Náklady na toto úrokové zajištění byly vyčísleny na více jak 400 milionů korun.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Jan Korytář

Vážená paní primátorko,

dovolte, abych Vás informoval o záměru vyhlásit v Liberci referendum ve věci privatizace vybraného strategického majetku našeho města. Poté, co Změna pro Liberec opakovaně neuspěla se svým názorem v komisích, výborech i v samotném zastupitelstvu v této věci, vidím referendum jako poslední možnost, jak tomuto nevratnému kroku zabránit.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Vážení spoluobčané - příznivci Změny pro Liberec a Změny pro Liberecký kraj. Nebudu tvrdit, že jsem voličem vašich uskupení. Jsem pravicový volič a k vašim plánům jsem značně skeptický.

Ať už je však příčina vašeho úspěchu v obou posledních volbách jakákoliv, blahopřeji vám a doufám, že obsazení pozic v obou zastupitelstvech využijete ku prospěchu města a kraje a tím i k prospěchu všech Liberečanů.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Vážení zastupitelé,
na lednovém zasedání tohoto roku odsouhlasilo zastupitelstvo města Liberce seznam projektů, které budou financovány z evropských fondů v rámci programu IPRM. V tomto programu je k dispozici 540 mil. Kč a z toho neuvěřitelných 93 mil. bylo na tři projekty „přiděleno“ jediné, téměř neznámé společnosti s názvem o.p.s. Geotermální energie pro občany. Málo známé společnosti, která navíc plánuje z dotačních prostředků zhodnotit majetek společnosti jiné, společnosti, jejíž vlastníci se skrývají za anonymní akcie.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Vážený pane primátore, vážení zastupitelé města Liberce, obracíme se na vás již z čirého zoufalství s níže uvedeným problémem:

Věc: Necitlivé a nedobře plánované uzavírky ulic v centru města, vedoucí ke značným finančním ztrátám v některých případech až na hranu existence dotčených firem.
Lokalita : Liberec – Nové město, ulice Barvířská, Široká, U zbrojnice, Na Poříčí, Papírová, Bednářská

Přidat komentář (0 Komentářů)
Dopis

Paní Rosenbergová,
V minulém týdnu mi přišla do schránky složenka od FÚ na zaplacení daně z nemovitosti. Její výše mě opravdu zarazila – 2,8 násobek loňské daně ...

Zamýšlím se nad tím,proč vlastně platíme daň z nemovitosti a napadlo mě několik důvodů,které by se daly shrnout do jednoho hesla : servis městských úředníků občanům.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Vážený pane náměstku!

Obracím se na Vás jako jedna z organizátorů projektu Liberec proti hazardu. Ač jsem na posledním zastupitelstvu ze zdravotních důvodů nemohla být přítomna osobně, všechno jsem bedlivě sledovala online. Zaujalo mě několik věcí právě v souvislosti s problematikou hazardu a jeho regulace.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Univerzita Karlova

Vážení představitelé společnosti SYNER,
reaguji na Váš dopis týkající se upozornění na veřejné vystupování PhDr. Jaromíra Baxy, který jsem obdržel v únoru 2012.

Tento dopis byl následně zveřejněn na Vašem firemním webu. Rozhodně se nebráním formě tzv. otevřených dopisů, považuji však za ne zcela korektní, pokud takový dopis není jako dopis otevřený označen přímo a pokud adresát není o této skutečnosti informován.

Přidat komentář (0 Komentářů)


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;