Snížili jsme dluh o 600 milionů, tvrdí Starostové. Nelžete lidem, vyzývají je ostatní kluby

Je to jeden z předvolebních taháků Starostů, kteří mají opět nejnákladnější kampaň. Tvrdí občanům, že snížili dluh města Liberce o 600 milionů korun. To ale nadzdvihlo ze židle nejen libereckou…

Přidat komentář (7 Komentářů)
lázně chrastava

Býval to kdysi ambiciosní projekt, podporovaný řadou místních politiků. Díky nim získal i obrovské peníze z dotačních fondů Evropské unie, ale od začátku vzbuzoval i kontroverze pros svou účelovost i personální propletenec kolem něj. Dnes jdou chrastavské termální  lázně do dražby za necelých 60 milionů, což je cena výrazně nižší, než měl celý projekt stát. Lázně v Chrastavě se tak řadí mezi další nevydařené akce, kde podnikatelé spjatí s politiky odvedli v Libereckém kraji tolik potřebné dotace jinam, než by je bylo třeba.

Přidat komentář (0 Komentářů)
parkování-Liberec

V Liberci je od 90. let parkování problémové. Problémové pro obyvatele Liberce, ale velice výnosné pro soukromé firmy, které se na něm podílejí.

Současné vedení radnice chce tuto situaci změnit a slibuje si, že tím přispěje nemalou částkou do veřejné kasy.

Přidat komentář (0 Komentářů)
S group-Liberec

Podle vyjádření ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové-Tominové koupil v minulosti stát za výrazně předraženou cenu budovu bývalého Elitronu v centru Liberce. Cena budovy měla být úmyslně navýšena o 36 milionů a stát dnes bude chtít své peníze zpátky. Kvůli předražení se zastavily i evropské dotace. Budovu koupil v roce 2012 Úřad práce od společnosti patřící do holdingu S group (Syner).

Přidat komentář (0 Komentářů)
Spalovna Termizo_Liberec

Příběh liberecké spalovny je pravděpodobně největším případem zneužití politické moci a veřejných prostředků v Liberci za posledních 25 let. Příběh ukazuje, jak vybraní politici pomáhali zdejší stavební firmě Syner i velkému bankovnímu domu PPF dostat se k miliardovým majetkům, které zaplatili doslova všichni občané.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Tipsport aréna Liberec

Liberecká Tipsport aréna se pro mnohé stala symbolem propojení byznysu  a politiky, ke kterému ve městě pod Ještědem docházelo v posledních dvaceti letech. Tipsport aréna, potažmo celý Sportovní areál Liberec, je jednou z hlavních příčin obrovského městského zadlužení.  Kritici často městu vyčítají, že pouze z veřejných prostředků dotuje soukromý byznys majitelů Syneru, kteří zde provozují svůj hokejový tým HC Bílí tygři Liberec. Rozdělení volných hodin, které zde má město k dispozici, jim může dávat za pravdu.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Sportovní areál Ještěd-soud-Kittner-Krenk

Příští týden začne liberecký soud projednávat případ tunelování obecního majetku skrze městskou akciovou společnost Sportovní areál Ještěd. Na lavici obžalovaných usedne bývalý primátor Liberce Jiří Kittner, jeho náměstek Pavel Krenk a někdejší zastupitel Jiří Zeronik (všichni tři ODS). Všem třem hrozí vysoké tresty. U počátku kauzy v roce 2009 stálo naše sdružení. Dnes přinášíme starší článek, který spolu s novými souvislostmi rekapituluje celou kauzu.

Přidat komentář (0 Komentářů)
referendum Liberec

V listopadu 2012 schválilo liberecké zastupitelstvo záměry prodeje pozemků ostašovského letiště a městské společnosti Technické služby města Liberce, a.s. (TSML). Na jaře přes osm tisíc občanů svým podpisem podpořilo návrh na konání referenda o prodeji městského majetku. Osm tisíc voličů je více, než kolik hlasů dostal ve volbách kterýkoli z politiků, který nyní prosazuje záměr prodeje letiště a TSML.

Přidat komentář (0 Komentářů)
TOP 09 -Liberecký kraj

Nový systém vyplácení sociálních dávek, který prosadil někdejší ministr sociálních věcí Jaromír Drábek, nebude stát 435 milionů, ale okolo dvou miliard korun. Pětinásobné prodražení zajišťuje osm dodatků, které Drábek podepsal s dodavatelskými subjekty. Tvrdí to Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Jaromír Drábek donedávna působil jako krajský předseda TOP 09 Libereckého kraje, z ministerstva musel loni odejít  kvůli korupčnímu skandálu.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Televize Genus

Přinášíme našim laskavým čtenářům jeden příběh z dob, kdy na Libereckém kraji vládla pevná koalice ODS a ČSSD, politika byla nekonfliktní, rozdávaly se zakázky jedna za druhou a všude byl mír a klid.

Psal se rok 2006 a mediální divize společnosti Syner – Genus TV získala (opět) zakázku od Libereckého kraje, na němž byla donedávna do značné míry závislá. Jedná se jen o jednu ze zakázek z mnoha, ale stejně jako její sestřičky, i tato stojí za to.

Přidat komentář (0 Komentářů)
interspar Liberec

4 164 000 korun českých. Takový byl čistý zisk z transakce prodeje pozemků pod dnešním obchodním domem Interspar v Budyšínské ulici pro majitele společnosti Department Store 2000. Tato společnost, kde figurují majitelé firmy Syner, ale i další vlastníci krytí anonymními akciemi, koupila od města v červnu 2006 pozemky od města Liberec, aby je o necelých pět měsíců přeprodala investorovi se ziskem více jak čtyři miliony. Klíčové postavy těchto obchodů se pak staly vlastníky luxusních nemovitostí na jedné pražské adrese.

Přidat komentář (0 Komentářů)


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;