Nevšimli jsme si toho sami. Poslední měsíce se historické náměstí před libereckou radnicí stává parkovištěm. Současná koalice na radnici tak zřejmě své předvolební sliby o navýšení parkovacích míst v Liberci bere vážně.

Upozornilo nás na to několik našich čtenářů. Náměstí dr. E. Beneše, někdejší Staroměstské a hlavní historické náměstí v Liberci je stále více plné aut. Vedení města pokračuje v tradici, kterou založil naštěstí již bývalý, neuvěřitelný primátor Tibor Batthyány, který značně rozšířil dobu, po kterou je možné na náměstí vjet automobilem.

Není proto nic jednoduššího než se projít s foťákem v mobilu po náměstí. Zejména v dopoledních hodinách je to zážitek… Ačkoliv jak pro koho, na kávičku se dá dojet až k hotelu Praha.

Tady paní si jen něco potřebovala odnést z radnice. Nebo na podatelnu. Na chvilku, tak proč nezaparkovat přímo před vchodem, že?

Zásobování na náměstí musí, o tom není spor. Jen je si to někteří vykládají, že mohou zdarma před radnicí parkovat celý den zadarmo. Proč také ne, když jim to vedení města toleruje..

Místa na stání je pořád dost.... 

Liberec je prostě město aut a vedení města automobilům přeje. Jen bohužel za jakoukoliv cenu. Samotné srdce města, které by mělo být jeho hlavním místem pro setkávání a kulturu se často stává parkovištěm a prostorem, který do světa vykřikuje pohodlnost a bezohlednost obyvatel města a politickou omezenost jeho vedení.

A co Vy? jaké máte zkušenosti s parkováním v centru nebo na místech, která jsou určena pro zcela jiné účely?

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;