Minulý měsíc doslova rozvířila vody liberecké politiky rezignace náměstka Jiřího Němečka z ANO, který se odmítl podvolit diktátu hejtmana ve věci peněz pro skokanské můstky. Aktuálně se v zákulisí liberecké politiky řeší, kdo jej nahradí. Ve hře je i jméno krajské radní Radky Loučkové Kotasové, která by tak v liberecké politice usedla na dvě židle.

Ač to před veřejností nevypadá, v kuloárech se zuřivě vyjednává, kdo se stane možnou nástupkyní či nástupcem Jiřího Němečka z ANO ve funkci náměstka primátora. Stále více skloňovaným jménem je Radka Loučková Kotasová, která je ale již náměstkyní hejtmana pověřenou řízením rezortu hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů a územního plánování za ANO.

Paradoxně u koaličních partnerů, ale už i některých libereckých Starostů ale nebudí rozpaky skutečnost, že Radka Loučková Kotasová by byla pověřena řízením dvou funkcí, na městě a na kraji. Ostatně její kolegyně z ANO Jitka Volfová je rovněž náměstkyní hejtmana pro rezort ekonomiky, správy majetku a informatiky a zároveň je i starostkou České Lípy.

Větší obavy panují z posílení již tak silného vlivu na město Liberec ze strany hejtmana Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj). Půtovy zásahy do rozhodování města kritizuje nejen opozice, ale již i koaliční partneři. Naplno se to projevilo právě minulý měsíc, kdy po hejtmanově zásahu museli liberečtí Starostové v čele s primátorem otočit ve svých názorech a popřít svá několik dní stará slova o tom, že Liberec 7,5 milionu na skokanské můstky nedá.

Samotná náměstkyně Loučková Kotasová zatím nechce svou možnou novou funkci na liberecké radnici komentovat. „Nyní se nebudu vyjadřovat k tomuto tématu, protože nejprve je třeba projednat všechny možnosti v zastupitelském klubu a dále v koalici. Zastupitelský klub se sejde v pondělí 18.11., koaliční jednání bude následovat. Myslím, že je korektní ještě několik dní posečkat, rozhodně je správné, aby se kolegové v klubu a koalici  mohli v klidu rozhodnout. Chápu, že veřejnost má právo na informace, přesto prosím o trochu trpělivosti. V příštím týdnu budu sdílnější.“, uvedla náměstkyně pro náš web.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“.

Copyright © 2016 Náš Liberec;