Minulý měsíc doslova rozvířila vody liberecké politiky rezignace náměstka Jiřího Němečka z ANO, který se odmítl podvolit diktátu hejtmana ve věci peněz pro skokanské můstky. Aktuálně se v zákulisí liberecké politiky řeší, kdo jej nahradí. Ve hře je i jméno krajské radní Radky Loučkové Kotasové, která by tak v liberecké politice usedla na dvě židle.

Ač to před veřejností nevypadá, v kuloárech se zuřivě vyjednává, kdo se stane možnou nástupkyní či nástupcem Jiřího Němečka z ANO ve funkci náměstka primátora. Stále více skloňovaným jménem je Radka Loučková Kotasová, která je ale již náměstkyní hejtmana pověřenou řízením rezortu hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů a územního plánování za ANO.

Paradoxně u koaličních partnerů, ale už i některých libereckých Starostů ale nebudí rozpaky skutečnost, že Radka Loučková Kotasová by byla pověřena řízením dvou funkcí, na městě a na kraji. Ostatně její kolegyně z ANO Jitka Volfová je rovněž náměstkyní hejtmana pro rezort ekonomiky, správy majetku a informatiky a zároveň je i starostkou České Lípy.

Větší obavy panují z posílení již tak silného vlivu na město Liberec ze strany hejtmana Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj). Půtovy zásahy do rozhodování města kritizuje nejen opozice, ale již i koaliční partneři. Naplno se to projevilo právě minulý měsíc, kdy po hejtmanově zásahu museli liberečtí Starostové v čele s primátorem otočit ve svých názorech a popřít svá několik dní stará slova o tom, že Liberec 7,5 milionu na skokanské můstky nedá.

Samotná náměstkyně Loučková Kotasová zatím nechce svou možnou novou funkci na liberecké radnici komentovat. „Nyní se nebudu vyjadřovat k tomuto tématu, protože nejprve je třeba projednat všechny možnosti v zastupitelském klubu a dále v koalici. Zastupitelský klub se sejde v pondělí 18.11., koaliční jednání bude následovat. Myslím, že je korektní ještě několik dní posečkat, rozhodně je správné, aby se kolegové v klubu a koalici  mohli v klidu rozhodnout. Chápu, že veřejnost má právo na informace, přesto prosím o trochu trpělivosti. V příštím týdnu budu sdílnější.“, uvedla náměstkyně pro náš web.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;