Před časem jsme přinesli článek o tom, jak se pod novým vedením stává z historického náměstí u radnice parkoviště. Jenomže situace se netýká jen náměstí. Bezohlednost řidičů, kteří si dělají z veřejných chodníků i zeleně parkoviště ale městská policie i radnice blahosklonně tolerují…

Jako podnět nám sloužilo několik mailů, které nám přišly do redakce (děkujeme za ně) a které ukazují, jak se v Liberci moc nehraje na to, že chodník je veřejná komunikace nebo že na zeleni nemají auta co dělat. A skutečně. Stačí vzít telefon s foťákem a projít se po širším centru. Například mezi Soukenným náměstím a ZOO. 

Pražská ulice. Jedna z hlavních tepen historického centra. Ty tam jsou doby, kdy byla zejména pro pěší. Dnes je to často o život nebo aspoň o zdraví, vyhýbat se autům. 

A často nejde jen o zásobování, jak se někteří snaží tvrdit. Prostě na nákupy autem...


O tom, že se z náměstí Dr. E. Beneše stává parkoviště, jsme psali v létě. Nezměnilo se, přes všechny řeči politiků, samozřejmě nic...

Ulice 5. Května. Další část historického Liberce, kde za přihlížení městské policie a ignorace vedení města, slouží chodníky jako parkoviště. 

Na některých místech v ulici 5. května jde skutečně o život. Lidé, včetně dětí ze tří místních škol, musí obcházet auta blokující chodníky po kolejích, kdy projíždějící tramvaj často není vidět. Automobily stojí celé dny nejen na chodníku, ale i v zákazu zastavení. Městská policie? Nezájem...

Vedení města rozšířilo parkoviště do areálu LVT. Přesto je pro některé pohodlnější parkovat na zeleni, je to přeci jen o pár metrů blíže. Takhle to pak dopadá. Dodejme, že pozemek zde není města, ale společnosti Syner Group a jedná se o jedno z nejodpudivějších míst v okolí. Ale hlavně že: Liberec jede!

Teď několik večerních fotografií. To už městská policie spí úplně, tak proč si nezaparkovat přímo na městské zeleni. I na takové ulici, jakou je Masarykova třída. 

Chodník, nechodník, zeleň, nezeleň. Koho to zajímá...

A jedna na závěr. Muzeum se rekonstruuje, pravda. To s sebou nese spoustu komplikací a provizorních řešení. Ale opravdu je nutné z okolního parku a arboretra dělat parkoviště?

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;