Náměstek libereckého primátora pro školství a kulturu Ivan Langr (Starostové pro Liberecký kraj) je v domácí karanténě. Důvodem je jeho návrat z Itálie, kde trávil dovolenou.

Náměstek Ivan Langr je v domácí karanténě. Důvodem je jeho návrat z Itálie, kde trávil dovolenou s rodinou. Není na neschopence, ani si nevzal dovolenou, žádné příznaky na sobě zatím nepozoruje. „"Neschopenku jsem si vystavit nenechal, pracuji z domova. Žádné potíže nemám. Některé schůzky jsem ale musel odložit," řekl Langr ČTK.

Povinnost zůstat v karanténě vyplývá z nařízení vlády. Itálie je druhou nejpostiženější zemí světa co do výskytu koronaviru. Zatímco před necelým měsícem bylo v zemi zhruba 20 nakažených lidí, k dnešnímu dni bylo potvrzeno 15 385 infikovaných osob a 1016 jich v důsledku virové nákazy podlehlo. Nejvíce zasažen je sever země, kde velká část lidí z celé Evropy tráví kvůli lyžování dovolené.

V České republice je k dnešnímu dni 117 infikovaných lidí. Zatím nikdo nezemřel. V Libereckém kraji byl včera potvrzen výskyt koronaviru u 59 leté ženy z Jablonce, která se rovněž vrátila z lyžařské dovolené v Itálii.

Přehled o situaci mapuje ministerstvo zdravotnictví ZDE

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;