Krajská nemocnice Liberec dnes odpoledne oznámila, že kvůli nedostatků testů na nemoc covid 19, kterou způsobuje nový druh koronaviru, je nucena pozastavit testování úplně. Liberecká nemocnice se potýká s nedostatkem testů a ochranných pomůcek od vypuknutí krize, dostatečně ji není schopen zásobit ani stát ani její vlastník - Liberecký kraj. Odpoledne se zásoby podařilo obnovit

Dnes odpoledne vydala KNL na sociálních sítích toto prohlášení: "‼️Kvůli nedostatku odběrových sad pro testování na #covid19 jsme bohužel dočasně museli v #krajskanemocniceliberec POZASTAVIT TESTOVÁNÍ. Naši zaměstnanci bohužel nemohou za to, že odběrový materiál není k dispozici ‼️
Omlouváme se a děkujeme za pochopení."

Naštěstí se během odpoledne podařilo sehnat další testy, aby mohlo být testování obnoveno. Jako první přišel s informací Liberecký deník. "„Podařilo se nám sehnat překlenovací dodávku spotřebního materiálu, takže už testujeme,“ potvrdili zástupci nemocnice.

Lékaři zdravotnický personál jsou v nemocnici pod obrovským tlakem a pracovním nasazením. Ačkoliv se o nákaze nového typu koronaviru diskutovalo dlouhé týdne dopředu, stát ani Liberecký kraj, kterému nemocnice patří, se na ni nebyli dostatečně připraveni a v nemocnici chybí dnes strategický materiál. Nemocnice dokonce vydala v minulém týdnu výzvu o pomoc, aby ji sami občané nosili ušité roušky. Pomáhá i místní Technická univerzita.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;