Vedení Libereckého kraje i přes nadcházející Velikonoce trvá na zákazu parkování u turisticky atraktivních lokalit. Stát opět pomohl Libereckému kraji a poskytl mu mimořádnou dotaci 10 milionů korun. V libereckém obchodním centru Fórum je první rouškomat.

Podle vyjádření Libereckého kraje, stále trvá seznam lokalit, kam se nedoporučuje jezdit na výlety či procházky vzhledem k tomu, že se zde koncentruje velké množství lidí. Opatření bylo přijato na základě zkušeností z předchozích pěkných jarních dní. Kromě vytipovaných lokalit mají nad rámec níže uvedeného seznamu i samy obce možnosti osadit zákazovými značkami některá další místa. Seznam lokalit, kde ani přes Velikonoce nezaparkujete je ZDE.

Ministerstvo financí pomohlo Libereckému kraji částkou deseti milionů poté, co se na ně hejtman kraje s prosbou obrátil. Neinvestiční účelová dotace pro Liberecký kraj v této výši je určena na pokrytí prvotních nákladů na akce a nezbytná opatření přijatá krajem v rámci řešení krizové situace. Kraj může prostředky použít i pro obce s rozšířenou působností na území kraje, a to na úhradu mimořádných výdajů vzniklých těmto obcím v souvislosti s řešením krizové situace.

V libereckém obchodním centru Fórum je první „rouškomat“. Umístilo jej sem město ve spolupráci s firmou Delikomat, která provozuje nápojové automaty. Látkové roušky jsou k dispozici v balení po jednom kusu. Za každou roušku, kterou vám prostřednictvím rouškomatu poskytneme, darujete 20 Kč do veřejné sbírky „Liberec pomáhá!“ Peníze budou využity na nákup ochranných pomůcek proti koronaviru, dezinfekčních prostředků a dalšího potřebného vybavení.

V Libereckém kraji je k dnešnímu dni evidováno 167 případů onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem. Oproti poslednímu údaji se jedná o nárůst o 9 osob. Okres Liberec 64 (+1), okres Jablonec nad Nisou 68 (+7), okres Česká Lípa 5 a okres Semily 30 (+1) osob. Počet uzdravených: 3. Celkem bylo provedeno 2 201 testů.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;