Minulý týden se znovu uzavřela ulice Dr. Milady Horákové, což zkomplikovalo život podstatné části libereckých obyvatel. Uzavírka Horákové přitom skončila po  extrémních průtazích teprve na sklonku minulého roku. Protahují se i rekonstrukce dalších ulic.

Podle vedení liberecké radnice je uzavírka Dr. Milady Horákové, která začala minulé úterý po Velikonocích,  zaviněna nutností opravy plynovodu, kanalizace a vodovodu. „Uzavírka se týká úseku od křižovatky s ulicí Košická po křižovatku s ulicí U Opatrovny,“ komentovala mluvčí magistrátu Jana Kodymová. Křižovatka s ulicí Košická se také dočká nového povrchu.

Stejná komunikace se stala dopravním průšvihem v Liberci v posledních dvou letech. Neblaze se na něm podepsal bývalý náměstek primátora Tomáš Kysela z ANO. Rekonstrukce několikasetmetrového úseku u Kauflandu měla původně trvat jen půl roku a hotova měla být už na konci loňského roku. Nakonec se ale stavba protáhla o deset měsíců a omezení skončilo až loni na podzim.

I letos se uzavření ulice spojující centrum města s Doubím, Vescem a Rochlicemi dotkne nejen pohybu osobních aut, ale i MHD. „Město tak využije snížené intenzity provozu,“ řekla mluvčí. Uzavírka se také dotkne autobusové dopravy a to linek číslo 2, 13, 16,17,  20, 22, 23, 24, 26, 27, 31, 37, 30 a 99. Dopravní opatření potrvá od úterní čtvrté hodiny ranní do 4. května. Linka 99 vynechá zastávku Babylon a bude jezdit objízdnou trasou ulicemi 1. máje a Jánskou. Těmito ulicemi budou projíždět i linky 16. 22, 27, 30 a 37. Zbylé linky, kterých se rekonstrukce dotkne, využijí objízdné trasy ulicemi Nitranská a Jánská.

Další uzavření ulice Dr. Milady Horákové peprně komentují lidé na sociálních sítích i jinde. „Tak teď už nevím, jestli si z nás radnice dělá srandu, mám-li být slušný nebo se jedná o nějaký sociální experiment, jak to dlouho vydržíme?“, komentoval aktuální situaci na uzavřené komunikaci čtenář našeho webu J.R. (redakce jméno zná).

Není to jediná velice využívaná komunikace, která aktuálně komplikuje provoz ve městě. K průtahům dochází i na Husově ulici. Zde měly práce končit 9. dubna, ale protáhnou se minimálně do 24. dubna. Navazující Klášterní ulice pak bude zavřená až do konce června.

Na městském webu najdou občané přehlednou mapu uzavírek od ředitelství silnic a dálnic, která je pravidelně aktualizovaná a kde lidé mohou sledovat jednotlivé uzavírky i jejich změny. K dispozici je i aplikace na mobilní telefony. „Ráda bych vyzvala liberecké řidiče i ostatní občany, aby se s aplikací seznámili. Budou tak mít informace z první ruky,“ říká mluvčí libereckého magistrátu Jana Kodymová.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;