Hejtman Martin Půta byl po svém úterním osvobození u libereckého soudu hostem v rozhovoru pro DVTV. Náš Liberec pak moderátorovi Martinu Veselovskému sloužil jako zdroj informací, které měly být protiváhou hejtmanových tvrzení i informací o samotném soudu.

V úterý padl v Liberci poněkud podivný rozsudek. Soudce Petr Neumann osvobodil všechny obžalované, mezi nimi i hejtmana Půtu, v korupční kauze kostela sv. Máří Magdalény. A to včetně těch, kteří se přiznali k trestnému činu. Soudce ve finále líčení odmítl i odposlechy, se kterými neměl přes rok a půl problém a jako důkazy je připouštěl, aby dnes otočil o 180 stupňů.

Zajímavá je i profesní historie soudce Neumanna, který byl loni potrestán kárným senátem a byl mu sebrán případ údajného tunelování městského majetku na Ještědu politiky liberecké ODS, když podle vyšší instance nerespektoval nařízení Vrchního soudu, nepřihlížel k důkazům a nepřiměřeně stranil obžalovaným.

Na všechny tyto otázky se moderátor DVTV ptal hejtmana Martina Půty s odkazem na náš server Náš Liberec. Snad jen se mohl zeptat i na to, že když se dnes ohání tím, jak dlouho proces trval, proč k tomu nejvíce přispěla obhajoba, a dokonce i on sám,když jen například potřeboval zdržet před volbami. Ale nevadí.

Vážíme si toho, že jsme seriozním zdrojem pro nejsledovanější moderátorský pořad v České republice...:) 

Na pořád se můžete podívat:

https://video.aktualne.cz/dvtv/puta-pro-babise-mam-pochopeni-mnoha-lidem-se-ulevilo-kdyz-js/r~14373b00a04711ea9c800cc47ab5f122/?fbclid=IwAR0WM-ZdESicseRQz1gxKhY1ZYx1V0D92I5jZ19FyEF73dwnAHNTz0y99cs

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;