Luděk Nečesaný

Luděk Nečesaný, kterého policie viní z korupce, zůstává dál ředitelem Krajské nemocnice Liberec (KNL), a to navzdory tomu, že minulý pátek sám ohlásil rezignaci na svůj post. Dozorčí rada KNL, kde sedí politici napříč politickým spektrem jeho rezignaci nepřijala. Za Nečesaného se postavil krajský hejtman Martin Půta (SLK/STAN) i liberecký primátor Tibor Batthyány (ANO). Nečesanému hrozí až dvanáct let vězení za přijímání úplatků.

Luděk Nečesaný zůstane nadále ředitelem KNL. Minulý týden sice ohlásil, že odstupuje, aby jeho kauza krajské nemocnici neškodila, ale zároveň se spekulovalo, že si pouze vymění místo ve vedení s někýmjiným a zůstane v něm i nadále. Dnes je jasné, že zůstane i generálním ředitelem. Dozorčí rada, kde sedí zástupci politických stran, které jsou zastoupeny v Liberci, Turnově a na Libereckém kraji jeho rezignaci nepřijala.

Za ředitelem stojí hejtman Martin Půta i liberecký primátor Tibor Batthyány. Oba pro média zoopakovali svá tvrzení, že nechtějí destabilizovat nemocnici, která je podle nich v dobré ekonomické kondici, což má být zásluha Nečesaného a jeho týmu. Martin Půta navíc sám čelí obvinění ze stejného trestného činu v jiné korupční kauze se zneužíváním evropských dotací v Liberci.

Luďku Nečesanému bylo koncem června sděleno obvinění za přijímání úplatku, jeho žena Šárka pak měla legalizovat výnosy z trestné činnosti. Klíčová je zde role firmy Sarmed, kterou založila Šárka Nečesaná. Do ní prodily proudily peníze (cca 20 milionů korun) za poradenské služby od firem, které v minulosti dodávaly veliké zakázky pro Krajskou nemocnici, kde byl ředitelem Luděk Nečesaný. Přes tuto firmu proběhl i nestandartní nákup, prodej a zpětný nákup činžovního domu v Liberci pro rodinu Nečesaných.

Všechny tyto skutečnosti nepřiměly politiky v dozorčí radě KNL, aby přijaly Nečesaného rezignaci, a vyslovili mu tím tak svou podporu a důvěru.

Dozorčí rada KNL:

Tibor Batthyány(ANO), nominován za město Liberec

MUDr. Pavel Buchvald, nominován za zaměstnance KNL

Ing. Tomáš Hocke (Nez. blok), nominován za město Turnov

Ing. Jaroslav Knížek (ANO), nominován za město Turnov

Bc. Zuzana Kocumová (Změna pro Liberec), nominována za město Liberec

Lena Mlejnková (SLK), nominována za Liberecký kraj

Ing. Vladimír Opatrný (zvolen za Změnu pro Liberecký kraj), nominován za Liberecký kraj

Ing. František Pešek (KSČM), nominován za Liberecký kraj

Mgr. Petra Plašková, nominována za zaměstnance KNL

MUDr. Jaroslav Porš, nominován za zaměstnance KNL

MUDr. Vladimír Šámal (ODS), nominován za Liberecký kraj

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;