Show skončila a s ní možná skončí v neděli i nouzový stav. Myslím, že včerejší dění ve sněmovně netřeba komentovat. Jen bych chtěl říct, že tzv. politikaření v ČR nabralo zcela nový rozměr. Pokud tady někdo chtěl dokázat A. Babišovi a hnutí ANO, že má sílu a umí nám to v přímém přenosu opravdu natřít, povedlo se.

Představitelé opozičních stran to ale natřeli hlavně občanům, a dokonce i svým spolustraníkům hejtmanům, kteří více či méně apelovali na to, aby byl nouzový stav prodloužen, i když vláda dělá chyby. A já se jim nedivím, protože ona to vážně není sranda převzít odpovědnost za tolik lidí, včetně trestní odpovědnosti, a mnozí hejtmani ani nejsou mentálně připraveni na to, že se teď role vymění a pod palbou kritiky ze strany veřejnosti mohou být i oni.

Proto možná už včera v noci začala média zveřejňovat titulky, že hejtmani pravděpodobně požádají vládu o vyhlášení nouzového stavu. To potvrzuje, že nouzový stav jako právní nástroj (nic jiného) má v boji s pandemií smysl. Štípněte mě, opravdu se mi tohle nezdá?

V průběhu včerejšího dne jsem mimo hlavní sál mluvil s řadou většinou regionálních opozičních poslanců z celé ČR, kteří hovořili o tom, že by nouzový stav do konce února klidně prodloužili, ale předsedové jejich stran neumí vymyslet, jak by takový obrat vykomunikovali navenek. Prostě se báli o politické body, přestože je jejich hejtmani prosili, ať se zdravím občanů ČR, nás všech, nehazardují. Schválení nouzového stavu podmiňovali schválením ekonomických zákonů, přestože nepodporují státní rozpočet. Trochu úsměvně působí i opoziční výzvy směrem k vládě, ať krajům okamžitě pomůže, které zazněly ihned po hlasování.

Tohle je politika v tom nejsyrovějším stavu.

Ale abych nekončil úplně pesimisticky, chtěl bych vás ujistit, že vláda ale i kraje udělají maximum, aby fungovaly nemocnice, nákaza se dál nešířila, co nejvíce se očkovalo a abychom se co nejdříve přiblížili normálnímu životu. Jen kolem toho bude zase trochu víc tanečků. Na ně prosím nehleďte, protože tuhle bitvu můžeme výrazně ovlivnit my všichni, pokud budeme stále ohleduplní ke svému okolí a budeme dodržovat 3R – ruce, roušky, rozestupy.

Opatrujte se!

David Pražák, poslanec Parlamentu ČR za ANO

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;