V článku, který jsem před nějakou dobou zde zveřejnil, jsem se pokusil nastínit praktiky libereckých ubytoven. V následující práci bych se chtěl věnovat praxi jednoho z podnikatelů v oblasti pronájmu bytů.
Jedná se o pana Urbana, který v Liberci vlastní několik bytových domů. Dále pak ve Frýdlantu v Čechách, údajně i v Praze. Informaci o nemovitostech v Praze však nemám ověřenou, jde však o tvrzení několika obyvatel, kteří žijí v jeho bytech.
Přidat komentář (0 Komentářů)Skutečnost, že ubytovávání sociálně slabých a vyloučených je výnosným byznysem je mezi odbornou veřejností známým faktem. S touto problematikou bych však chtěl seznámit také veřejnost širší.
V Liberci existuje asi 10 ubytoven. Ceny pokojů, které jsou nabízeny klientům se od sebe příliš neliší. Vždy jde o řády tisíců korun.
Přidat komentář (0 Komentářů)V poslední době se díky asociálním reformám ze strany vlády Petra Nečase dostávají do tíživé sociální situace také lidé, kteří by si tento stav nedokázali v minulosti ani představit. Nepatrně se nyní odchýlím od tématu ubytoven a popíši případ pana D. a jeho přítelkyně paní N. Pana D. znám přibližně od prosince minulého roku. Je mu 58 let a celý život pracoval, z toho několik posledních let v mladoboleslavské Škodovce.
Přidat komentář (0 Komentářů)Není tomu ani rok, co jsem zažil zajímavý týden v zaměstnání a o tento příběh bych se s Vámi, milí čtenáři, chtěl podělit. Pracuji jako terénní sociální pracovník v Liberci, v jedné nejmenované neziskové organizaci. Vše začalo tak, že jsem jako obvykle šel nabízet naše služby do nové lokality, v tomto případě to byla poměrně velká ubytovna, která před nedávnem vznikla v jedné výstavní liberecké čtvrti. Když jsem se prokousával zatuchlinou tamních chodeb, tak si mě odchytla majitelka ubytovny - manželka bohatého podnikatele s tím, že jí musím pomoci dostat pryč jednoho pána.
Přidat komentář (0 Komentářů)