Zničené nemovitosti

V článku, který jsem před nějakou dobou zde zveřejnil, jsem se pokusil nastínit praktiky libereckých ubytoven. V následující práci bych se chtěl věnovat praxi jednoho z podnikatelů v oblasti pronájmu bytů.

Jedná se o pana Urbana, který v Liberci vlastní několik bytových domů. Dále pak ve Frýdlantu v Čechách, údajně i v Praze. Informaci o nemovitostech v Praze však nemám ověřenou, jde však o tvrzení několika obyvatel, kteří žijí v jeho bytech.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Skutečnost, že ubytovávání sociálně slabých a vyloučených je výnosným byznysem je mezi odbornou veřejností známým faktem. S touto problematikou bych však chtěl seznámit také veřejnost širší.

V Liberci existuje asi 10 ubytoven. Ceny pokojů, které jsou nabízeny klientům se od sebe příliš neliší. Vždy jde o řády tisíců korun.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Bezdomovec

V poslední době se díky asociálním reformám ze strany vlády Petra Nečase dostávají do tíživé sociální situace také lidé, kteří by si tento stav nedokázali v minulosti ani představit. Nepatrně se nyní odchýlím od tématu ubytoven a popíši případ pana D. a jeho přítelkyně paní N. Pana D. znám přibližně od prosince minulého roku. Je mu 58 let a celý život pracoval, z toho několik posledních let v mladoboleslavské Škodovce.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Krabička cigaret

Není tomu ani rok, co jsem zažil zajímavý týden v zaměstnání a o tento příběh bych se s Vámi, milí čtenáři, chtěl podělit. Pracuji jako terénní sociální pracovník v Liberci, v jedné nejmenované neziskové organizaci. Vše začalo tak, že jsem jako obvykle šel nabízet naše služby do nové lokality, v tomto případě to byla poměrně velká ubytovna, která před nedávnem vznikla v jedné výstavní liberecké čtvrti. Když jsem se prokousával zatuchlinou tamních chodeb, tak si mě odchytla majitelka ubytovny - manželka bohatého podnikatele s tím, že jí musím pomoci dostat pryč jednoho pána.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;