Nezamyslova ulice

Statutární město Liberec obdrželo dne 12.04.2011 petici týkají se požadavku na vybudování pevného povrchu vozovky v ul. Nezamyslova.

Tato ulice se nachází v místě intenzivního budování rodinných domů v blízkosti ulice Horská. Petici za vybudování komunikace podepsali: Milan a Iva Štíchovi, Tomáš Ondráček, Pavel Zahradník, Pavel a Helena Chládkovi, Ludmila Malá, Václav a Hana Berglovi.

Úředníci odboru technické správy veřejného majetku prověřili dřívější podmínky výstavby 6 nových rodinných domů v této lokalitě. Podmínkou výstavby výše uvedených rodinných domů bylo, aby stavebníci vybudovali stavbu komunikace na pozemku města.

To však nenastalo, i přes to byla stavba zkolaudována a nyní několik občanů žádá vybudování komunikace v dané lokalitě. Mezi stavebníky patří: Jirků Libor, Jirků Věra, Khol Jiří, Ing. Kovář Jiří, Kovářová Jana, Ondráček Rudolf, Ondráčková Milena, Štícha Rudolf a Zahradník Pavel. Stavebníky zastupovala paní Polyxena Veverková. Shodná příjmení se signatáři petice jsou ve 3 případech. Zřejmě si mysleli, že po 10 letech celý archiv sežraly myši. Obdobně se stavebníci zachovali i ve vztahu k veřejnému osvětlení.

Až neuvěřitelný je postoj současné rady města, která navrhuje možnost uskutečnění sdružené investice mezi městem a stavebníky na vybudování a opravu komunikace spolu se stavbou veřejného osvětlení. Město by mělo zaplatit část komunikace jen kvůli tomu, že kolaudace stavby proběhla, aniž by si ti, kdo kolaudovali všimli, že komunikace vybudována nebyla.

Podrobnější informace k celé záležitosti jsou ke stažení.

Kateřina Absolonová, zastupitelka za Změnu pro Liberec

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;