iprm-Liberec


Začnu otázkou: Kolik korun jste ochotni vydat za krabici papírových kapesníků? Já obvykle za balení se 100 kusy tohoto zboží něco mezi 10 a 15 korunami. Ne tak město Liberec, které se před lety rozhodlo vstoupit do aktivity jménem Integrovaný plán rozvoje města (IPRM) –Atraktivní a kvalitní život v Liberci. Touto cestou měly do města přitéct evropské peníze na zvelebení brownfieldů, kulturních a sportovních zařízení. 


Minulý týden proběhla konference k tomuto IPRM, kterou město musí dle příslušné metodiky 1x ročně udělat. Jak, to už je na něm. Proč byl zvolen termín uprostřed jarních prázdnin však zůstává záhadou. Přesto se v publiku objevilo asi 40 lidí. Odhadem 15 úředníků, 10 zástupců úspěšných žadatelů prezentující probíhající projekty, asi 10 členů Změny pro Liberec, které zajímalo, jak konference bude vypadat a několik dalších občanů.

Organizace konference byla vskutku na úrovni. Probíhala v hotelu Zlatý lev a její pořádání vyšlo na 50 tis. korun. K těm je však potřeba připočítat náklady na 3D projekci realizovaných nebo připravovaných projektů, které mají být v „minimální délce 60 sekund“ připraveny také pro konference v letech 2014 a 2015. Celkem za 312 tisíc bez DPH.

Pro návštěvníky byly připraveny propagační materiály IPRM, mezi nimi i krabice s 50 ks papírových kapesníků a logem IPRM za neuvěřitelných 60 korun bez DPH a další propagační předměty. Příliš pozornosti mezi přítomnými však nevzbudily.  Zda se nezúčastnění budou o akci alespoň něco moci dočíst na webu je otázka. Sice nás redakční práce a aktualizace webu má za celou dobu stát 90 tisíc, ale stránky o IPRM na radničním webu plní buď úředníci radnice (paní Fialová či pan Král) nebo jakýsi LAdmin, který to dosud udělal pouze jednou, k 12. červnu 2012.

Celý IPRM má řádnou publicitu předepsanou Regionální radou. Ďábel je však v detailech.

Kateřina Absolonová, městská zastupitelka za Změnu pro Liberec

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;