Narodil se 10. prosince 1960 v Českých Budějovicích. Bydlí v Chrastavě. Vystudoval VŠCHT v Pardubicích, vzdělání si rozšířil pedagogickým studiem pro inženýry na Výzkumném ústavu inženýrského studia ČVUT v Praze a učitelstvím fyziky a matematiky na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze.

Pracoval jako středoškolský učitel chemie, fyziky a matematiky na Gymnáziu a SOŠ pedagogické Jeronýmova v Liberci, kde i při své funkci starosty působí na částečný úvazek.

Do komunální politiky vstoupil ve volbách v roce 1994, kdy byl jako nestraník v rámci koalice ODS, KDU-ČSL zvolen zastupitelem Chrastavy. Mandát ve volbách v roce 1998 obhájil jako člen Unie svobody za koalici ODS, US. Pozici zastupitele si udržel po volbách v roce 2002 jako člen US-DEU, kdy vedl kandidátku politických stran ODS, US-DEU. V listopadu 2002 byl zvolen starostou Chrastavy, předtím v letech 1994 až 2002 zastával pozici místostarosty. V lednu 2003 vystoupil z US-DEU a o měsíc později vstoupil do ODS. Za tuto stranu byl ve volbách v roce 2006 zvolen zastupitelem a starostou města. V únoru 2007 však vystoupil i z ODS, aby později vstoupil do hnutí Starostové pro Liberecký kraj, jehož se stal místopředsedou. V komunálních volbách v roce 2010, byl lídrem tohoto uskupení, se stal zastupitelem i starostou Chrastavy. Obdobně tomu bylo ve volbách v roce 2014.

V krajských volbách v roce 2008 kandidoval jako nestraník za hnutí Starostové pro Liberecký kraj do Zastupitelstva Libereckého kraje, ale neuspěl. Krajským zastupitelem se mu podařilo stát ve volbách v roce 2012 jako členu SLK.

V minulosti působil v představenstvu společnosti Termizo, a.s. Figuroval v době výstavby a následného řízeného prodeje liberecké spalovny. Spalovnu za 1,7 miliardy korun postavil jako hlavní dodavatel stavby Syner. Po krachu IPB, která na ni poskytla úvěr, ji doplatili daňoví poplatníci. Město ji sice od státu získalo s výraznou slevou za velmi výhodnou cenu, ale nenechalo si ji.

Obratem ji za stejnou cenu přeprodalo jedinému zájemci – PPF. Ta závazek spalovny okamžitě přeúvěrovala a spalovna začala jako mávnutím kouzelného proutku vydělávat desítky milionů ročně. Za několik let ji PPF s výrazným ziskem prodala.

Michal Canov opakovaně obhajoval počínání Martina Půty v jeho korupční kauze i Miroslavem Peltou placené výlety pro krajské radní i jejich následné lhaní.

Ve volbách do Senátu PČR v roce 2016 kandiduje za SLK a STAN.

Webové stránky a kontakt na kandidáta: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Narodil se 17. listopadu 1973 v Liberci. Bydlí v Liberci, v části Machnín.

Po vystudování SEŠ v Liberci v 1988 – 1992 pracoval jako zaměstnanec Textilany a.s. Liberec v letech 1992 – 2002 oblast exportního oddělení.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Volební obvod: č. 34 – Liberec

Rok narození: 1951

Stranická příslušnost: KSČM

Vzdělání: Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity Brno, obor sociální pedagogika

Povolání: nyní OSVČ – bezpečnostní expert, dříve policejní rada, 1973 – 2005 ředitel Okresní Policie ČR Liberec

Různé: předseda KRoK KSČM, předseda ORoK KSČM, člen Českého rybářského svazu

Čerpáno z webu volby.kscm.cz/kandidati-do-senatu/mgr-jaroslav-havelka

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Narodil se 31. května 1970 v Trenčíně. Bydliště má v Liberci, v místní části Vesec.

V letech 1988 až 1994 vystudoval Lékařskou fakultu UK v Hradci Králové. Atestace z oboru chirurgie složil v letech 1997 (I. stupeň) a 2003 (II. stupeň). V současnosti se dále vzdělává v postgraduálním doktorském studiu v oboru experimentální chirurgie.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Narodil se 18. dubna 1972 v Liberci. Bydliště má v Liberci v místní části Harcov.

Po maturitě na Střední ekonomické škole v Liberci pracoval jako prodavač. Poté nastoupil roční civilní službu na Správu CHKO Jizerské hory.

Později absolvoval Univerzitu Palackého v Olomouci, obor Ochrana a tvorba životního prostředí. V roce 1994 založil ekologickou organizaci Čmelák -  Společnost přátel přírody, mezi jejíž činnosti patří mimo jiné obnova přirozených lesů včetně projektu Nový prales, návrat ohrožených dřevin do české krajiny, mnoho forem ekologické výchovy a některé sociálně občanské a protikorupční aktivity. Je členem organizace Ashoka: Innovators for the Public, která sdružuje tzv. sociální podnikatele z celého světa. Od této společnosti získal osobní stipendium pro rozvoj ochranářských aktivit v severních Čechách.

Mgr. Jan Korytář pracuje také jako lektor pro oblast strategického plánování, fundraisingu a řízení neziskových organizací.

V roce 2004 vstoupil do Strany zelených, byl i jejím krajským předsedou. V komunálních volbách v roce 2006 byl za zelené zvolen do zastupitelstva SML s největším počtem preferenčních hlasů v rámci kandidátky a Strana zelených měla volební výsledek  přes 11 %. Do komunálních voleb v roce 2010 vedl politické uskupení Změna pro Liberec, které se ziskem 21 % voličských hlasů zvítězilo a uzavřelo koaliční dohodu s ČSSD, Unií pro sport a zdraví a stranou Liberec občanům. Jan Korytář se stal 25. listopadu 2010 libereckým primátorem. 16. dubna 2011 byl však z funkce primátora odvolán. Dle jeho názoru, že chtěl zastavit a znovu vysoutěžit 2 velké zakázky z fondů EU přes 500 mil. Kč. Dle jeho odpůrců pro jeho nekomunikativnost s koaličními partnery. Ve funkci ho vystřídala Martina Rosenbergová z ČSSD.

Po dlouhých neshodách ve Straně zelených ji Jan Korytář v roce 2012 opustil a založil vlastní politické hnutí Změna, které kandidovalo v krajských volbách v roce 2012 spolu se Stranou zelených a nezávislými kandidáty v Libereckém kraji pod hlavičkou Změna pro Liberecký kraj. Společná kandidátka se zelenými se umístila na třetím místě se ziskem 10 mandátů. Ačkoliv  ZpLk sestavila koalici s vítěznými Starosty pro Liberecký kraj, on sám v Radě kraje neusedl. Stal se však předsedou zastupitelského klubu ZpLk, členem finančního výboru a předsedou jím iniciované Protikorupční komise Rady LK. Ve volebním období 2008 – 2012 byl též členem Dopravní komise Rady Libereckého kraje.

Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 kandidoval na 25. místě Strany zelených, ale neuspěl.

V komunálních volbách v roce 2014 obhájil post zastupitele SML, když jako člen politického hnutí Změna vedl kandidátku subjektu Změna pro Liberec (tj. Změna a SZ).

Ve volbách do Senátu PČR v roce 2016 kandiduje za politické hnutí ZpLk.

Webové stránky a kontakt na kandidáta: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Narodil se 15. června 1964 v Jilemnici. Bydliště má v Harrachově.

Jeho dětství je spojeno se sportem. Skákat na lyžích začal již v 6 letech nejprve pod dohledem matky, později otce s trenérem sdruženářů Jiskry Harrachov Antonínem Linemajerem.

Jeho dalšími trenéry byli Rudolf Höhnl, Karel Kodejška a Dalibor Motejlek. Jeho sportovní kariéra je velmi obsáhlá - od prvopočátků ve Světovém poháru koncem sezóny 1982/1983 v letech na lyžích. Prvního velkého úspěchu dosáhl v MS v letech na lyžích v Harrachově v roce 1983, kdy přes dosažený světový rekord 181 metrů obsadil 3. místo. Na harrachovském velkém

můstku rovněž vyhrál první závod SP. V průběhu sezony ještě vybojoval druhé a třetí místo ve Vikersundu. V následující sezóně si na konec vybojoval třetí místo v konečném pořadí SP.

Startoval také na Zimních olympijských hrách 1984 v Sarajevu, kde se na středním můstku umístil jako 14. a na velkém můstku vybojoval bronzovou medaili.

Sezóna 1987/1988 byla jeho nejúspěšnější. Dvakrát zvítězil v Lake Placid, jednou v Oberstdorfu a Gstaadu. V letech na lyžích obsadil 4. místo. V seriálu SP skončil celkově druhý. Vrcholem pro něho byla olympiáda v Calgary, kdy po boji na středním můstku získal  stříbro. Na velkém můstku se umístil na 5. místě a v závodě družstev pomohl českému týmu ke čtvrtému místu. Po olympiádě ještě dvakrát zvítězil v závodech SP a s kolegy v národním družstvu vyskákal bronz na MS, jeho kariéra však spěla k závěru. Měl potíže s přechodem na V-styl. Následně ukončil kariéru v roce 1992.

Třikrát se stal vítězem ankety Král bílé stopy. Umístil se na 3. místě v anketě o nejlepšího českého lyžaře 20. století.

V roce 1992 darovalo město Harrachov Plocovi lukrativní parcelu jako uznání za skvělou reprezentaci města. V roce 1996 si zde otevřel pension, který řídí jeho manželka Radka.

Zpočátku se věnoval i trenérské činnosti. Byl asistentem trenéra Luďka Matury na ZOH 1994 v Lillehammeru a hlavním trenérem na ZOH 1998 v Naganu. Přestože jeho svěřenec Michal

Doležal skončil osmý, byl v tisku kritizován a post trenéra opustil. Do roku 2002 trénoval juniorskou reprezentaci.

V komunálních volbách 1998, 2002 a 2006 byl zvolen do zastupitelstva města Harrachov, v roce 1998 za Demokratickou regionální stranu, v následných volbách za ČSSD.

V komunálních volbách v roce 2014 vedl v Harrachově kandidátku ČSSD, ale neuspěl. Strana se do městského zastupitelstva vůbec nedostala.

Ve volbách v roce 2002 neúspěšně kandidoval za ČSSD. Do sněmovny byl za ČSSD zvolen v roce 2006 za volební obvod Liberecký kraj. Působil jako člen výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a petičního výboru. Poslanecký mandát obhájil v roce 2010 a je nadále členem výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 úspěšně kandidoval jako lídr ČSSD za Liberecký kraj.

V krajských volbách roku 2008 byl zvolen do Zastupitelstva Libereckého kraje za ČSSD. V krajských volbách v roce 2012 již nekandidoval.

Podle zveřejněných dokumentů z archivu vojenské kontrarozvědky figuruje Pavel Ploc v registračních protokolech této bezpečnostní složky bývalého československého komunistického režimu jako důvěrník.

Ve volbách do Senátu PČR 2016 kandiduje za ČSSD.

Webové stránky a kontakt na kandidáta: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Narodila se 6. září 1968 v Teplicích. Trvalé bydliště má v Liberci, ale žije a podniká v Praze. V Liberci absolvovala Gymnázium F.X. Šaldy. Poté vystudovala obor ekonomika a řízení stavebnictví na Fakultě stavební ČVUT v Praze.

Od roku 1995 pracovala na Magistrátu města Liberec jako vedoucí oddělení veřejných zakázek a vedoucí odboru kanceláře primátora. V roce 2002 založila společnost Compet Consult, která administruje veřejné zakázky a poskytuje poradenskou činnost v této oblasti. Zejména za primátorování Jiřího Kittnera z ODS se ujala praxe, že tato společnost pro město zpracovávala administraci výběrových řízení a veřejných zakázek, při čemž za řadu z nich město bylo pokutováno. I přes tuto skutečnost Compet consult dostával zakázky dále. V řadě případů bylo rovněž poukazováno, že zadávací kritéria jsou nastavena tak, aby ukazovala na předem vytipovaného vítěze. Tato kritika se objevila u zakázek na městský bazén, lázně či na rekonstrukci základní školy v Desné v Jizerských horách.

Stála u zrodu Asociace veřejných zakázek, kde od doby jejího založení v roce 2006 působí jako členka rady. Je rovněž zástupkyní společnosti v Komoře administrátorů veřejných zakázek. Od roku 2009 je členkou dozorčí rady společnosti COOPER a.s.

Ve volbách do Senátu PČR v roce 2016 kandiduje jako nestraník za ODS.

Webové stránky a kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Narodila se 1. července 1955 v Českých Budějovicích. Má bydliště v Liberci, Králův Háj.

Po absolvování táborského gymnázia studovala na VŠCHT v Praze, kde promovala v roce 1980. Pracovala nejprve jako inspektorka u České obchodní inspekce. Po roce 1989 začala podnikat.

Vajnerová předsedala dozorčí radě zábavního komplexu Centrum Babylon v Liberci. V roce 1996 byla zvolena prezidentkou UNASO, unie asociací působících v zábavním průmyslu. Od roku 1999 se angažuje ve vzdělávací Nadaci Škola hrou, kterou založila a jejíž správní radě předsedá. V roce 2011 dokončila studium v Ústavu práva a právní vědy a získala tak titul MBA.

Vajnerová působila v dozorčí radě krajské společnosti Agentura regionálního rozvoje. Z funkce byla novým zastupitelstvem kraje 18. prosince 2012 odvolána.

Politicky se angažuje jako nestraník od roku 2004, kdy stanula v čele kandidátky Strany zdravého rozumu ve volbách do zastupitelstva Libereckého kraje. Strana získala jen 1,2 % hlasů. Vajnerová zaujala zejména nabídkou volného vstupu do aquaparku, který vlastnil Miloš Vajner tehdy její manžel, všem občanům obcí, v nichž její strana dosáhne zisku 5 % hlasů. V témže roce neúspěšně kandidovala i do Senátu na Liberecku.

V krajských volbách v roce 2008 opět kandidovala jako nezávislá, tentokrát na kandidátce Strany pro otevřenou společnost. Ve volbách strana dosáhla zisku 6,12 % hlasů, 3 mandáty a Vajnerová se navíc stala statutární náměstkyní hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

V krajských volbách v roce 2012 kandidovala na hejtmanku Libereckého kraje opět jako nezávislá za Stranu pro otevřenou společnost. Strana ani Vajnerová se však do zastupitelstva kraje nedostaly. Ve volebním období 2012 – 2016 je členkou Výboru cestovního ruchu, památkové péče a kultury zastupitelstva Libereckého kraje, kam byla nominována jako nestranický odborník.

V krajských volbách v roce 2016 je lídrem společné kandidátky KDU-ČSL a strany Nová budoucnost pro Liberecký kraj pod názvem „Budoucnost pro Liberecký kraj“ v Libereckém kraji. Pod stejnou hlavičkou kandiduje v roce 2016 i do Senátu PČR.

Webové stránky a kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Narodil se 7. června 1975 v Liberci. Bydliště má v Liberci, ale podniká ve Frýdlantě.

Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Liberci v roce 1993. Poté pokračoval ve studiích oborem Geologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.

Přidat komentář (0 Komentářů)


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;