To, že je Paulie Garand hrdý na svoje město a Liberec by nevyměnil za nic jiného, není žádnou novinkou. Stejně jako není novinkou, že skladba Pavučina lží patří k těm nejsilnějším a obsahově nejvíce naléhavým kusům z desky V hlavní roli.

Óda na, ne zcela ideální, situaci v Liberci a pocta architektu Karlu Hubáčkovi se navíc nyní dočkala svého vizuálního ztvárnění a stala se tak již čtvrtým videoklipem z desky.

Pavučina lží je opět obsahově i vizuálně zcela jiná, než předchozí klipy V cizích rolích, Retard a Klid a navazuje tak na hudební a textovou rozmanitost zmíněného alba. Paulie si na výpomoc ve skladbě, kterou si sám vyprodukoval, pozval svého libereckého kamaráda Jakuba Děkana, který obstaral refrén. Stejně jako u řady dalších videoklipů si střih a postprodukci zařídil Paulie svépomoci, o kameru se pak postaral parťák Jakub „Shymonkey“ Šimůnek.

Autor skladby se k samotnému videoklipu vyjadřuje takto: „"Videoklip se natáčel v podstatě na dvou zásadních místech. První je kráter na Perštýně, kde byla vyhloubena jáma pro další supermarket, kde se ale nakonec nic nepostavilo a v centru města se tak naskytla hrůzná podívaná na obří, plotem obehnanou, díru k ničemu. Dalším místem je vrchol hory Ještěd, kde stojí Ještědský vysílač, nejvýznamnější dílo architekta Karla Hubáčka, jemuž patří tento song.“

Závěr videoklipu je pak věnován právě osobě Karla Hubáčka, který se svými nadčasovými vizemi vryl do paměti nejednoho fanouška moderní architektury 20. století. Bližší informace o novinkách v rámci Ty Nikdy labelu, profily jednotlivých členů, seznam vydaných desek, videoklipy a další lze najít na www.tynikdy.cz.

 

 

Pavučina lží

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;