Liberecké zastupitelstvo-volby 2012

Předvolební zastupitelstvo má být tiché a mírné. Dokonce na začátku padaly návrhy (Milan Šír – ČSSD), aby bylo zrušené úplně. Asi proto, že se před volbami nemají vytahovat ožehavá témata. Zastupitelstvo ale  nakonec bude, ale vedení města se snaží, aby bylo opravdu klidné. I proto v něm chybí řada kontroverzních bodů, které měly jít do programu. Opozice se ale nechala slyšet, že ptát se rozhodně bude.

V celém nekonfliktním návrhu programu zaujme snad jen návrh na snížení ceny historizující vily na Masarykově třídě, kterou město opakovaně nabízí k odprodeji. Město za tuto rozsáhlou historickou nemovitost nyní chce jen něco přes 13 milionů. Otázka je, zda je nutné v době klesajících cen nemovitostí prodávat tak lukrativní majetek. Více se dočtete zde.

O co je chudší program předvolebního zastupitelstva, o to významnější body se původně měly projednávat. Například otázka směnky nebo revolvingového úvěru, kterým chtělo město zajistit předfinancování evropských projektů nebo vyhláška o hazardu – další třaskavé téma, kdy podle kritiků nejen z Liberce současné vedení města svůj boj s hazardem jenom předstírá.

 Dalším důležitým bodem, který se měl probírat, ale kvůli blížícím se krajským volbám nebude, je otázka rozpočtového opatření, které by mělo pokrýt plánovaný a neuskutečněný prodej letiště, kvůli němuž v rozpočtu zeje díra 100 milionů korun, jako dědictví po vládě ODS. Náměstek pro ekonomiku Jiří Šolc sice na posledním zastupitelstvu tvrdil, že se již jedná o problém jen zhruba padesátimilionový a vše půjde vykrýt úsporami, ale zatím to ničím nepodložil.

Jak má být jednání klidné a zejména tiché a rychlé, Změna pro Liberec se již nechala slyšet, že se na neuvedené body bude chtít zeptat a zajímat ji bude například situace kolem městských lázní, kdy zatím poslední audit potvrdil předražení v řádech desítek milionů korun.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;