Březnové zastupitelstvo nevypadá nijak nabitě, ale i tak lze dnes očekávat, že se zastupitelé střetnou u některých bodů. Půjde zejména o osud oblíbeného veseckého Tajchu, za který dlouhodobě bojuje Změna pro Liberec. Současné vedení pod Starosty se jej naopak chce vzdát ve prospěch Povodí Labe.

 

Bod č. 14 – vzdání se pozemků u Veseckého rybníka

Současná koalice Starostů pro Liberecký kraj, ANO a ODS chce bezplatně převést pozemky hráze, vodní nádrže, přítoků a odtoků z hráze u veseckého rybníka Teichmühle na Povodí Labe. Město si od toho slibuje, že s pozemky nebude mít starosta  náklady.

Proti tomu silně protestuje Změna pro Liberec. Ta se již v době, kdy byla u moci, naopak neúspěšně pokoušela vykoupit zbývající pozemky (za cca 2 miliony) od povodí Labe, ale vždy narazila na tehdy již fungující reálnou koalici z exANO bývalého primátora Batthyányho, Starostů a ODS. Změna chce v prostoru Tajchu naopak vybudovat kvalitní zázemí pro občany, který jej hojně navštěvují a současně jej chránit i z hlediska ekologického. Více zde

 

Bod č. 20 – regenerace památkové zóny v Liberci

Vedení města pokračuje v tradici založené předchozí koalicí pod Změnou pro Liberec v čerpání dotací na obnovu památkových zón a městských rezervací. S tím se začalo až v roce 2014, předchozí vedení pod ODS, ČSSD a Starosty tyto možnosti nevyužívaly.

I letos Liberec získá dotaci ve výši cca 1,4 milionů korun. Opraví se tak další část historických oken u radnice či opraví část střechy u kostela sv. Kříže. Více zde

 

Bod č. 26 – aktualizace vyhlášky o hazardu

Koalice předkládá návrh, ve kterém zamítá dalších 6 nových míst, kde by mohla vzniknout kasína. Boj s hazardem je dlouhodobě v Liberci jedno velké, pokrytecké divadlo.

V roce 2016 se Změně pro Liberec podařilo prosadit nulovou toleranci hazardu a jeho vyhnání z Liberce. Následoval ale mohutný lobbing za hazard ze strany tehdejšího primátora Tibora Batthyányho z exANO i dvou současných radních – Jiřího Šolce ze Starostů a Petra Žídka z ODS. To se jim na po několikáté povedlo a v Liberci byly herny opět povoleny.

Následovala jednání, na jejichž konci byla dohoda v roce 2018 o sedmi místech, kde bude možné provozovat kasina. Nicméně nová vyhláška byla ze strany Starostů, ODS a exANO protahována až do té doby, než si největší provozovatelé heren dokázali zařídit prodloužení licencí a smluv do roku 2021. Díky tomu v Liberci stále funguje a bude fungovat místo sedmi zhruba 20 heren. Více zde

Sledovat zastupitelstvo on-line můžete dnes od 15 hodin ZDE

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“.

Copyright © 2016 Náš Liberec;