Primátor na webu vaří a zve na Bílé Tygry

Vlastní soukromé webové stránky spustil tento měsíc primátor Liberce Jiří Kittner (ODS). Čtenáři si podle nich mohou také uklohnit něco k snědku, neboť tu nechybí ani recepty z primátorovy kuchyně, a to ve složce, nazvané Kittnerova kuchařka.

Lidé zde zatím ale najdou jen dva pokrmy, lahůdkovou sekanou a salát z červené řepy.
Především ale stránky stručně informují občany o tom, že za přítomnosti premiéra Topolánka odstartovala soukromá společnost Investorsko inženýrská výstavbu druhé průmyslové zóny, anebo že město navštívil prezident Václav Klaus. Jiří Kittner zve na svém webu i na zápas Bílých Tygrů v rámci Primátorského dne solidarity, který se koná v sobotu 30.září, a tentokrát v Tipsport aréně.

Čtenáři se mohou primátora také na něco zeptat, ovšem jediným spojením, které je tu uvedeno, je mailová magistrátní adresa.Také si mohou prohlédnout (a možná i zvětšit, vytisknout, zasklít, zarámovat a pověsit na zeď) celkem čtrnáct jeho portrétů. Primátor střídá barevné fotografie s černobílými, na některých je s brýlemi, na jiných bez, někde jako úctyhodný muž středního věku, jinde jako rozpustilý hošík. Možná se čtenáři, zejména však zmámené fanynky, časem dočkají odvážného portrétu primátora v pyžámku s medvídky, anebo dokonce v trenýrkách. Ale vážně – čtrnáct fotoportrétů je více než dost, a trochu to zavání narcismem.

Je pěkné, že první muž města vyzývá na svých webových stránkách čtenáře, aby fandili hokejovému klubu, který vlastní jeho bývalý zaměstnavatel, stavební firma Syner. Jen je škoda, že ani troška z jeho horlivé sportovní podpory nepatří nepoměrně slavnějším libereckým fotbalistům, mistrům extraligy, kteří však mají tu smůlu, že Petr Syrovátko, spolumajitel Syneru, má radši hokej než kopanou.

Vlastní webové stránky by byly od primátora určitě počinem, hodným úcty, kdyby je Jiří Kittner namísto propagace vlastní osoby a spřízněných firem víc otevřel občanům, jejich skutečným problémům i jejich kritice. Stránky se jako vejce vejci podobají radničnímu zpravodaji, který vychvaluje primátora až do nebe, a všem Liberečanům se pokouší namluvit, že život v Liberci se podobá procházce růžovým sadem.

(zum)

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Liberecká radnice rozeslala do všech schránek speciální přílohu zpravodaje na téma plánované rekonstrukce bazénu. Je fajn, že se radnice snaží vysvětlit lidem, proč bude
Téměř všemi hlasy prošel na včerejším zasedání Zastupitelstva Libereckého kraje bod ohledně výstavby rekordně drahého domova důchodců v Hrádku nad Nisou. Kraj ji bude
Začátkem minulého týdne zemřel Jakub Šeps, vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Libereckého kraje.
Hojně využívaná pošta v obchodním domě Globus se zavírá. Nepomohly ani snahy libereckých politiků opětovně přesvědčit Vratislavice nad Nisou, aby jejich zastupitelé ustoupili zájmům