V knihovně budou občané diskutovat o korupci v Liberci

Všechny, které zajímá, jak je to s klientelismem a provázaností firem s politiky v Liberci, zveme na besedu na téma Korupce v Liberci – skutečnost nebo chiméra? Beseda proběhne ve velkém konferenčním sále (2.patro) Krajské vědecké knihovny v Liberci ve středu 11. října od 17,00 hodin. Vstup mají na ni lidé zdarma.

Na besedu přijede David Ondráčka z organizace Transparency International, která se dlouhodobě zabývá mapováním korupčního prostředí v tuzemsku, a podle svých průzkumů označuje Liberec za druhé (po Praze) nejzkorumpovanější město v republice. Spolu s Davidem Ondráčkou přijede také Tomáš Kramár z organizace Oživení, jejímž cílem je snižování korupčního prostředí v České republice.

Z městských zastupitelů se besedy zúčastní Marie Pavlová (ČSSD), Miloš Vajner (nezávislý za US-DEU), Jaroslav Morávek (KSČM), Pavel Harvánek (SNK-ED) a Eva Kočárková (SOS).

Občané se na besedě například dozvědí, podle čeho sestavuje Transparency žebříček nejzkorumpovanějších měst v republice a z čeho při svých výzkumech vychází. Návštěvníci besedy získají také třeba informace o tom, co mají dělat, pokud mají podezření, že jsou svědky korupčního chování. Měli by se i dozvědět, co se rozumí označením korupce. Občané dostanou prostor k tomu, aby se sami přítomných politiků a odborníků z protikorupčních organizací zeptali na to, co je zajímá.

(red)

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Poslední lednový den se v Naivním divadle mohou diváci těšit na speciální večer, který je věnován kulatému výročí založení Studia Ypsilon v Liberci. V
Náš Liberec již dlouhou dobu upozorňuje na skutečnost, jakým způsobem vedení Libereckého kraje využívá veřejných prostředků pro svou prezentaci. Minulý týden to potvrdila Rada
Pořad Nedej se! zaujala situace kolem sjezdovek na Ještědu. Společnost Tatry mountains resort slovenského miliardáře a oligarchy Igora Rattaje původně slíbila, že po vykácení
Po prohraném referendu v Horní Řasnici na Frýdlantsku se rozhodla firma WEB Větrná energie uspořádat veřejnou besedu s lidmi v sousední Dolní Řasnici, kde plánuje vybudovat pět
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.