Velitel policie s oblibou parkuje v zákazu zastavení

Jako velitel Městské policie v Liberci by měl primátor Jiří Kittner (ODS) jít občanům příkladem a určitě neporušovat pravidla silničního provozu. Bohužel primátor toho nedbá. Byl totiž minimálně dvakrát náhodnými svědky přistižen, jak jeho služební SuperB parkuje v centru Liberce před restaurací Ambiente v zákazu zastavení.

Kdyby tento prohřešek spáchal jiný, řekněme bezvýznamný řidič, auto by před Ambiente po pár minutách nenašel a ještě by musel zaplatit zhruba dva tisíce korun za odtah. Ale když jde o prvního muže města, nejsou městští policisté zdaleka tak horliví.

Čtenář, který nám fotografie poslal do redakce, a který si přeje zůstat v anonymitě, viděl primátorské auto parkovat v zákazu zastavení víckrát. „Naposledy stál vůz v zákazu minimálně deset minut,“ řekl svědek.

Jiří Kittner si je prohřešku vědom. Na svou obranu uvedl, že přestupku se nedopustil on, ale jeho řidič, a že jeho Škoda SuperB zastavila před restaurací jen na malou chvíli, než vystoupil z auta. On sám údajně přehlédl, že auto zastavilo v zákazu zastavení. Prohlásil, že je ochoten zaplatit pokutu, pokud někdo dopravnímu odboru fotografie coby důkaz doličný předá.

Možná by měl pan primátor svůj prohřešek nahlásit sám a sám sebe přimět k odpovědnosti, co myslíte? Řidič služebního vozu totiž určitě jezdí a parkuje podle pokynů posádky, kterou veze. A zdá se velice nepravděpodobné, že by řidič z povolání přehlédl zákaz zastavení. Zřejmě mu dal někdo pokyn, aby zrovna na onom místě zastavil.

(red)

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Téměř všemi hlasy prošel na včerejším zasedání Zastupitelstva Libereckého kraje bod ohledně výstavby rekordně drahého domova důchodců v Hrádku nad Nisou. Kraj ji bude
Začátkem minulého týdne zemřel Jakub Šeps, vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Libereckého kraje.
Hojně využívaná pošta v obchodním domě Globus se zavírá. Nepomohly ani snahy libereckých politiků opětovně přesvědčit Vratislavice nad Nisou, aby jejich zastupitelé ustoupili zájmům
Poslední lednový den se v Naivním divadle mohou diváci těšit na speciální večer, který je věnován kulatému výročí založení Studia Ypsilon v Liberci. V