Drahá ODS (pro Liberečany příliš drahá), tohle Ti teda přeju…

Pětaosmdesátiletá Sára se jednoho rána probudí a podívá sama na sebe do zrcadla. To, co vidí, zhodnotí potměšile slovy: „Tak tohle, Khon, to ti teda přeju!“ Starý židovský vtip by se dal použít i pro naši libereckou Stranu. Koaličním svazkem s ČSSD se dostala do nezáviděníhodného postavení. Následující čtyři roky bude svírána z jedné strany silnou opozicí a z druhé vrtkavým, nedůvěryhodným, leč mocichtivým partnerem. Militantní odpůrci Strany by mohli zvolat: „Drahá ODS, tohle Ti teda přejem!“

A ještě začal zlobit druhý koaliční partner, Unie pro sport a zdraví. Bývalá reprezentantka v běhu na lyžích Zuzana Kocumová chce voličům dokázat, že petice za park na Šaldově náměstí byla míněna vážně. Park postavila jako podmínku koaliční spolupráce. To je neslýchané a dosud nevídané, aby si „sportovci“ a „drsoni“ kladli nějaké podmínky!

Nebude to mít lehké, ta naše drahá ODS. Neví, chudina, do čeho leze. Tihle „socani“ představují křídlo ČSSD na Liberecku, které se zmocnilo převahy nad svými protivníky ve straně nepříliš čestnými prostředky, podvody nevyjímaje (porušování dohod, vylučování nepohodlných lidí ze strany, například předsedy krajské kontrolní komise, vyhození tajemnic z práce a na jejich místa dosazení svých lidí, atd.).
Jednoho z mála chytrých a vzdělaných lidí, kterého kdy sociální demokracie na Liberecku měla, někdejšího náměstka primátora Jiřího Němce, kdysi znechutila nynější klika tak, že odešel ze strany raději sám.

Hned ze dvou kandidátek, z parlamentní i komunální v Chrastavě, letos vyškrtli exposlance Oldřicha Němce. Ten založil sdružení nezávislých Pro změnu v Chrastavě a navzdory svým nepřátelům z ČSSD vyhrál s tímto zcela novým sdružením volby (!!!).

Současná liberecká reprezentace ČSSD se rekrutovala z velké části ze slušně řečeno zvláštních existencí, z lidí, kteří jsou snadno manipulovatelní, a kteří patří spíš do restaurace čtvrté cenové skupiny než do politiky. Zastupitelé, kteří pro své zvolení shromáždili členskou základnu tohoto typu, pak jsou z velké části lidmi, kteří – nebýt strany – umřeli by asi hlady a nikdo by o ně ani nezakopl.

Může snad být seriozním partnerem a dopředu vidícím politikem s pronikavým analytickým myšlením bývalý pochůzkář VB (Veřejné bezpečnosti), kterého i z této práce za totality vyhodili? Muž, který si těsně před padesátkou libuje v maskáčích, chodí po Liberci s kudlou za pasem a vyhazuje nepohodlné členy ČSSD jako na běžícím pásu?

Občanští demokraté jsou úplně jiní, nelze jim upřít jistou kultivovanost, vzdělání, přehled, kulturu mluveného projevu, a podobně. Můžeme jim v řízení města vytknout mnohé, ale jsou to rozhodně hráči první ligy. Jenomže teď pro posily sáhli do divize. Hra, která je čeká, bude těžká a zřejmě i plná faulů. Hrozí ale něco horšího, a sice, že koaliční partner časem stáhne ODS ke dnu. A že tu divizi budou jednou hrát obě tyto politické strany.

Zuzana Minstrová

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Téměř všemi hlasy prošel na včerejším zasedání Zastupitelstva Libereckého kraje bod ohledně výstavby rekordně drahého domova důchodců v Hrádku nad Nisou. Kraj ji bude
Začátkem minulého týdne zemřel Jakub Šeps, vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Libereckého kraje.
Hojně využívaná pošta v obchodním domě Globus se zavírá. Nepomohly ani snahy libereckých politiků opětovně přesvědčit Vratislavice nad Nisou, aby jejich zastupitelé ustoupili zájmům
Poslední lednový den se v Naivním divadle mohou diváci těšit na speciální večer, který je věnován kulatému výročí založení Studia Ypsilon v Liberci. V