nášLiberec

Search

Válka o mistrovství pokračuje

Jmenováním nové prezidentky organizačního výboru pro plánované Mistrovství světa v lyžování Kateřiny Neumannové, která nahradila dosavadního prezidenta Romana Kumpošta, se situace kolem vedení a realizace nadcházející sportovní akce nezklidnila. Právě naopak – přibývá vzájemných osočování z profesního i osobního hlediska.

Kateřina Neumannová veřejně Romana Kumpošta obvinila z nehospodárných kroků a tvrdí, že finanční stav přípravného výboru MS 2009 je ve špatném stavu. Ten se ovšem proti obvinění ohradil. „Současný organizační výbor je nekompetentní a nefunkční, napjaté termíny prací jeho zástupci bagatelizují. V této chvíli považuji uspořádání mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 za ohrožené a útoky na práci bývalého Organizačního výboru za hledání viníka a vlastního alibi pro případný neúspěch,“ uvedl Kumpošt na adresu Neumannové, kterou do čela mistrovství dosadilo Ministerstvo školství.

Podle Kateřiny Neumannové pravdu o stavu mistrovství ukáže až audit, který si nové vedení objednalo. „Již nyní lze říci, že některé smlouvy ohledně příprav mistrovství jsou přinejmenším podivné,“ uvedla na dotaz Libereckého Deníku Kateřina Neumannová.
Bývalá slavná reprezentantka si s sebou přivedla i celý nový managerský tým. I kolem něho se vyrojily otázky a proti jeho kompetentnosti byly vzneseny námitky. Většina z jeho členů má totiž vesměs různé vazby na manažera a přítele Neumannové Josefa Jindru.

„Jen to poukazuje na fakt, že Josef Jindra má reálný vliv na Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009,“ uvedl Roman Kumpošt. „O dalších lze říci, že uspokojují lobbistický zájem ministerstva,“ doplnil Roman Kumpošt.

Jak uvedli média, finanční ředitel mistrovství Tomáš Dán působil jako finanční ředitel společnosti AutoCont v době, kdy tato společnost dělala na zakázku ministerstva školství projekt Internet do škol. Tuto zakázku kritizovala zpráva NKÚ, podle které došlo k prohospodaření necelé jedné miliardy korun.

Marketing MS 2009 má na starosti Jan Dvořáček, který je dlouhodobý spolupracovník Josefa Jindry a zároveň člen představenstva Jindrovy společnosti Kentaura. Stejně jako Josef Jindra pochází Dvořáček ze Svitav a zároveň je to dlouholetý přítel dcery Josefa Jindry. Jan Dvořáček je zároveň osobní asistent Kateřiny Neumannové.

Ministerstvo si pak za člena výkonného výboru dosadilo Martina Tichého, místopředsedu Strany zelených. Za ministerstvo má poskytovat služby finančního experta. Ze Strany zelených pochází také ministryně Dana Kuchtová.
Celá situace dospěla tak daleko, že dění kolem plánovaného mistrovství bude prověřovat Nejvyšší kontrolní úřad. Ten prověří  využití státních peněz. Již za dva měsíce přijede kontrola, která má prověřit hospodaření ministerstva, města Liberce a liberecké univerzity. Kontrola potrvá bezmála celý rok.

S využitím médií Jaroslav Tauchman

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
V areálu bývalých Libereckých výstavních trhů (LVT) již deset let funguje Technické muzeum Liberec. Nyní zde má ale vzniknout výstavba bytových domů a lidé
Stavební společnost Brex byla dlouhé roky významným hráčem v regionu. Dostávala poměrně velké procento zakázek a její vlastníci měli blízko k politikům, zejména k
Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm proběhne v Liberci od 7. do 12. května. Jako každý rok se v jeho soutěžním programu představí to
Fungování kontroverzního parkovacího domu u krajského úřadu, kde jedno stání vyšlo na více jak milion korun, ukazuje, že dotace 84 milionů, kterou na něj