Plaza teprve nyní získala stavební povolení

Ačkoliv již měsíce vypadá, dnes už de facto bývalé, Šaldovo náměstí jako staveniště, teprve v těchto dnech získal společnost Plaza Centers stavební povolení na výstavbu obchodního centra v tomto místě Liberce.
„Stavební povolení je vydáno a v současné době se čeká na nabytí jeho právní moci,“ potvrdil na dotaz Libereckého deníku tiskový mluvčí Magistrátu města Liberce Martin Korych.

Do této doby oficiálně probíhaly pouze přípravné a povrchové práce. Nicméně každý, kdo alespoň jednou prošel po Šaldově náměstí nebo dokonce nahlédl za oplocení, které jej od letošního jara celé zakrylo, si může o přípravnosti a povrchovosti dosavadních prací udělat obrázek.

Stavba nákupního centra přímo v historickém jádru města Liberce již rok budí u řady lidí odpor. Proti její realizaci byla sepsána petice, pod kterou se podepsalo několik tisíc Liberečanů. Dokonce i nejméně třetině zastupitelů se nelíbil postup, jakým způsobem povolil Magistrát města Liberce stavbu. Podali proto, žádost o přezkoumání územního rozhodnutí ke Krajskému úřadu. Zde se ale setkali s velmi podivnou odpovědí.

„Krajský úřad požadoval podkladové materiály po stavebním úřadu. Ten oznámil, že neví, kde se tyto materiály nacházejí,“ popsala v tisku aktuální situaci zastupitelka Zuzana Kocumová , která se angažuje v kauze okolo výstavby obchodního centra. Rozhovor s ní si můžete přečíst zde.

Svůj boj také, zdá se, prohráli i památkáři z Národního památkového ústavu, kteří se snažili stavbě zabránit a poukazovali na nejrůznější památkově ochranná, ale i právní pochybení ohledně povolení stavby i budoucí podoby nákupního centra jako takového. Články o, nejen, jejich úsilí i o profilu společnosti Plaza Centers naleznete zde a zde.

Jaroslav Tauchman

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Liberečanům budou ve veřejném prostoru sloužit nové lavičky. Město jich zatím nakoupilo dvacet a již se instalují v ulicích. Milá pozornost ostře kontrastuje s
Liberečtí radní projednali návrh Výboru pro kulturu a cestovní ruch na udělení šesti Medailí města Liberce v roce 2024. Návrh budou nyní schvalovat liberečtí
„Nemuseli jsme jen sedět a poslouchat nudné kecy, dozvěděli jsme se důležité věci zajímavým způsobem. Čekala jsem, že se unudím k smrti, ale fakt mě to
Obě jizerská města, která spojuje jedna řeka, mají další společnou věc: jejich radnice jsou nově prohlášeny národními kulturními památkami. Radnice v Liberci i Jablonci