Plaza teprve nyní získala stavební povolení

Ačkoliv již měsíce vypadá, dnes už de facto bývalé, Šaldovo náměstí jako staveniště, teprve v těchto dnech získal společnost Plaza Centers stavební povolení na výstavbu obchodního centra v tomto místě Liberce.
„Stavební povolení je vydáno a v současné době se čeká na nabytí jeho právní moci,“ potvrdil na dotaz Libereckého deníku tiskový mluvčí Magistrátu města Liberce Martin Korych.

Do této doby oficiálně probíhaly pouze přípravné a povrchové práce. Nicméně každý, kdo alespoň jednou prošel po Šaldově náměstí nebo dokonce nahlédl za oplocení, které jej od letošního jara celé zakrylo, si může o přípravnosti a povrchovosti dosavadních prací udělat obrázek.

Stavba nákupního centra přímo v historickém jádru města Liberce již rok budí u řady lidí odpor. Proti její realizaci byla sepsána petice, pod kterou se podepsalo několik tisíc Liberečanů. Dokonce i nejméně třetině zastupitelů se nelíbil postup, jakým způsobem povolil Magistrát města Liberce stavbu. Podali proto, žádost o přezkoumání územního rozhodnutí ke Krajskému úřadu. Zde se ale setkali s velmi podivnou odpovědí.

„Krajský úřad požadoval podkladové materiály po stavebním úřadu. Ten oznámil, že neví, kde se tyto materiály nacházejí,“ popsala v tisku aktuální situaci zastupitelka Zuzana Kocumová , která se angažuje v kauze okolo výstavby obchodního centra. Rozhovor s ní si můžete přečíst zde.

Svůj boj také, zdá se, prohráli i památkáři z Národního památkového ústavu, kteří se snažili stavbě zabránit a poukazovali na nejrůznější památkově ochranná, ale i právní pochybení ohledně povolení stavby i budoucí podoby nákupního centra jako takového. Články o, nejen, jejich úsilí i o profilu společnosti Plaza Centers naleznete zde a zde.

Jaroslav Tauchman

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Poslední lednový den se v Naivním divadle mohou diváci těšit na speciální večer, který je věnován kulatému výročí založení Studia Ypsilon v Liberci. V
Náš Liberec již dlouhou dobu upozorňuje na skutečnost, jakým způsobem vedení Libereckého kraje využívá veřejných prostředků pro svou prezentaci. Minulý týden to potvrdila Rada
Pořad Nedej se! zaujala situace kolem sjezdovek na Ještědu. Společnost Tatry mountains resort slovenského miliardáře a oligarchy Igora Rattaje původně slíbila, že po vykácení
Po prohraném referendu v Horní Řasnici na Frýdlantsku se rozhodla firma WEB Větrná energie uspořádat veřejnou besedu s lidmi v sousední Dolní Řasnici, kde plánuje vybudovat pět