Ve Vratislavicích odvolali starostu za ODS Luďka Oraného.

Podle opozičních zastupitelů pohár trpělivosti s chováním, nyní již ex-starosty, Luďka Oraného přetekl. Obviňují jej z toho, že špatně a majetnicky nakládal s obecním majetkem a prosazoval kde mohl svoje přátele.

Řady politiků ODS nařčených z nezákonného nebo minimálně netransparentního jednání rozšířil Luďěk Oraný, starosta za ODS z městského obvodu Vratislavice nad Nisou.Zastupitelé nyní již bývalému starostovi Luďkovi Oranému vytýkali špatné nakládání s majetkem obvodu a neplnění usnesení zastupitelstva.

Zmíněno bylo i například špatné a neférové rozdělování dotací, kdy měl Luděk Oraný prosadit dotaci v řádech milionů pro fotbalový klub, kde figurují jeho přátelé.

Do čela zdejší radnice zvolili novou pětičlennou radu v čele se třicetiletým starostou Lukášem Pohankou rovněž za ODS. Ten se ocitl po převratu z minulého týdne v opozici.

Luděk Oraný se brání, že to, z čeho jej obviňují, není pravda a může to dokázat. Kdyby prý neplnil usnesení, už dávno by se ostatní zastupitelé ozvali. Stejně jako by už dávno podali i trestní oznámení, kdyby špatně nakládal s obecním majetkem.

Jaroslav Tauchman

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Liberecká radnice rozeslala do všech schránek speciální přílohu zpravodaje na téma plánované rekonstrukce bazénu. Je fajn, že se radnice snaží vysvětlit lidem, proč bude
Téměř všemi hlasy prošel na včerejším zasedání Zastupitelstva Libereckého kraje bod ohledně výstavby rekordně drahého domova důchodců v Hrádku nad Nisou. Kraj ji bude
Začátkem minulého týdne zemřel Jakub Šeps, vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Libereckého kraje.
Hojně využívaná pošta v obchodním domě Globus se zavírá. Nepomohly ani snahy libereckých politiků opětovně přesvědčit Vratislavice nad Nisou, aby jejich zastupitelé ustoupili zájmům