Ve Vratislavicích odvolali starostu za ODS Luďka Oraného.

Podle opozičních zastupitelů pohár trpělivosti s chováním, nyní již ex-starosty, Luďka Oraného přetekl. Obviňují jej z toho, že špatně a majetnicky nakládal s obecním majetkem a prosazoval kde mohl svoje přátele.

Řady politiků ODS nařčených z nezákonného nebo minimálně netransparentního jednání rozšířil Luďěk Oraný, starosta za ODS z městského obvodu Vratislavice nad Nisou.Zastupitelé nyní již bývalému starostovi Luďkovi Oranému vytýkali špatné nakládání s majetkem obvodu a neplnění usnesení zastupitelstva.

Zmíněno bylo i například špatné a neférové rozdělování dotací, kdy měl Luděk Oraný prosadit dotaci v řádech milionů pro fotbalový klub, kde figurují jeho přátelé.

Do čela zdejší radnice zvolili novou pětičlennou radu v čele se třicetiletým starostou Lukášem Pohankou rovněž za ODS. Ten se ocitl po převratu z minulého týdne v opozici.

Luděk Oraný se brání, že to, z čeho jej obviňují, není pravda a může to dokázat. Kdyby prý neplnil usnesení, už dávno by se ostatní zastupitelé ozvali. Stejně jako by už dávno podali i trestní oznámení, kdyby špatně nakládal s obecním majetkem.

Jaroslav Tauchman

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Poslední lednový den se v Naivním divadle mohou diváci těšit na speciální večer, který je věnován kulatému výročí založení Studia Ypsilon v Liberci. V
Náš Liberec již dlouhou dobu upozorňuje na skutečnost, jakým způsobem vedení Libereckého kraje využívá veřejných prostředků pro svou prezentaci. Minulý týden to potvrdila Rada
Pořad Nedej se! zaujala situace kolem sjezdovek na Ještědu. Společnost Tatry mountains resort slovenského miliardáře a oligarchy Igora Rattaje původně slíbila, že po vykácení
Po prohraném referendu v Horní Řasnici na Frýdlantsku se rozhodla firma WEB Větrná energie uspořádat veřejnou besedu s lidmi v sousední Dolní Řasnici, kde plánuje vybudovat pět
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.