Vybrané body, které se budou projednávat na zastupitelstvu 26.6. 2008

Reagujeme na prosby a stížnosti občanů, kteří jsou přesvědčeni, že podklady pro každé příští jednání zastupitelstva nejsou na stránkách města dostatečně transparentně prezentovány. Každý měsíc Vám budeme přinášet několik vybraných bodů v příslušných souvislostech, o nichž jsme přesvědčeni, že stojí za pozornost veřejnosti. Věříme, že i tento krok povede ke zvýšení zájmů lidí o politiku ve městě i k jejímu samotnému zprůhlednění.

bod č. 2 – Majetkoprávní operace.

Prodej budovy a přilehlých pozemků v ulici U stoky, poblíž Papírového náměstí( MO č.1). Ke schválení je navrženo, že budova i s pozemkem o výměře 606 m2 se má prodat za 3 mil. 414 tis. korun. Operuje se přitom se znaleckým posudkem, který je více jak dva roky starý, což je při současném růstu cen nemovitostí neadekvátní (například u dalšího prodeje městských bytů současným uživatelům je kalkulováno s dnešním odhadem). Budova je nabízena jednomu zájemci, jako vyrovnání za spekulaci s pozemky ve Vesci na připravované mistrovství v lyžování. Tento zájemce figuruje jako provozovatel výherních automatů.

Více zde

Podnikatel Alexander Kendík kupuje veřejnou zeleň na Františkově za 99 tis. korun (MO č.14).

Více zde

bod č. 4 Zrušení zástavního práva.
Projednávat se bude např. sdružení Fokus, soukromá škola Hergessel, ale i Eurogymnázium na nějž je z loňského roku podán exekuční příkaz.

Více zde

bod č. 5- Majetkoprávní operace odbor rozvojových projektů.

Město se chystá, formou prodeje a nájmu (celkem za 13,5 mil. Kč) postoupit firmám S Group a Investing CZ pozemky na třídě 1. máje.
Záměrem je provést kompletní zástavbu třídy 1.máje od ulice Na rybníčku až po budovu bývalého Uranu.

Více
zde

Plán na zástavbu Sokolovského náměstí.
Firma United Globell Company, respektive její dceřinná společnost Sokolák s.r.o. se chystá zastavět plochu po zbouraném domu mezi Sokolovským a Malým náměstím (hned vedle Appeltova domu- budova SPŠ Stavební). Předsedou představenstva fy U.G.C. je bývalý náměstek za ODS Pavel Krenk. Jedná se o centrum památkové zóny, v návrhu ale názor památkářů není vůbec zmíněn.

Více
zde

bod č. 15. Koncesní projekt „Rozvoj dopravy v klidu na území města Liberce“

Město chce postavit 2 parkovací domy (jeden dům v centru města, na konci Frýdlantské- 500 míst a druhý u ZOO, respektive Dětského koutku poblíž tramvajové točny v Lidových sadech a jeho kapacita má být 400 míst, dále se plánuje rozšíření zóny placeného parkování – pro 1. koncesionáře na 30 let). Jedná se o projekt, který bude stát řádově stovky milionů korun.
Ve firmě VDG, která koncesní projekt zpracovala (stejně jako koncesní projekt na pronájem Tipsport arény stojící město několik stovek tisíc Kč) figuruje Jan Šuma, který byl v posledních volbách na desátém místě kandidátky ODS.

Více
zde

Zastupitelstvo by se mělo rovněž zaobírat problematikou naddimenzovanosti Viladomů Dreams oproti schválenému návrhu, která chce Investorsko Inženýrská (S Group holding) postavit na Masarykově třídě nebo kontrolou financování prací na Svijanské aréně.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
V areálu bývalých Libereckých výstavních trhů (LVT) již deset let funguje Technické muzeum Liberec. Nyní zde má ale vzniknout výstavba bytových domů a lidé
Stavební společnost Brex byla dlouhé roky významným hráčem v regionu. Dostávala poměrně velké procento zakázek a její vlastníci měli blízko k politikům, zejména k
Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm proběhne v Liberci od 7. do 12. května. Jako každý rok se v jeho soutěžním programu představí to
Fungování kontroverzního parkovacího domu u krajského úřadu, kde jedno stání vyšlo na více jak milion korun, ukazuje, že dotace 84 milionů, kterou na něj
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.