Občanské sdružení Staré město Liberec podalo trestní oznámení na vedení města a koaliční zastupitele

Občanské sdružení podalo trestní oznámení na prodej městského pozemku u Labutího jezírka u ZOO firmě KALENDÁŘ LIBERECKA, jejímiž majiteli jsou poslanec PČR za ODS Tomáš Hasil a Pavel Michal, jehož manželka je bývalou asistentkou předsedy Senátu ČR MUDr. Přemysla Sobotky.

„Domníváme se, že prodej tohoto lukrativního pozemku ke komerčnímu využití na atraktivním místě u zastávky tramvaje u ZOO proběhl za podivných podmínek. O takovéto místo by jistě projevila zájem celá řada dalších podnikatelů a pokud město mělo zájem vybudovat zde určité služby, mělo tento pozemek dát do výběrového řízení, čímž by se dosáhlo daleko vyšší prodejní ceny.

„Nejenže žádné výběrové řízení nebylo, ale při prodeji byla dokonce poskytnuta sleva na pozemek ve výši 50%. Město v tomto případě minimálně porušilo ustanovení zákona o obcích, které stanoví, že majetek obce musí být využíván účelně a hospodárně“, vysvětluje Alena Dvořáčková, předsedkyně sdružení. Při zdůvodňování prodeje pan primátor Kittner sdělil, že kdokoliv má právo požádat o cokoliv a je na zastupitelstvu, aby to buď schválilo nebo neschválilo. Takovéto nadstandardní podmínky však jistě nemají všichni občané Liberce stejné, platí to pravděpodobně jen pro někoho.

„Opravdu nechápeme, proč město prodalo pozemek, kde má být vybudována naddimenzovaná stavba stánku s plakátovacími plochami na nevzhledné plošině až ke hrázi jezírka. Důsledkem toho dojde k poškození charakteru památkové zóny historicky založené Masarykovy ulice, kdy dojde k zastavení veřejného prostoru hráze Labutího jezírka, rekreační a okrasné lokality obklopené zelení. Plánovaná stavba tento prostor zcela znehodnotí a uzavře“, dodala Alena Dvořáčková.

Prodej byl schválen zastupiteli města Liberce již v prosinci loňského roku většinou hlasů koalice ODS, ČSSD a USZ. Občanské sdružení tehdy marně žádalo všechny zastupitele, aby hlasovali proti tomuto prodeji, proti však hlasovali pouze zástupci stran opozice.

Členové občanského sdružení a další obyvatelé čtvrti byli tímto rozhodnutím zastupitelstva velmi pobouřeni a vyjádřili svůj souhlas s návrhem podat trestní oznámení. Nyní v září došlo k podpisu kupní smlouvy mezi Statutárním městem Liberec a firmou KALENDÁŘ LIBERECKA a k zápisu vlastnictví do Katastru nemovitostí. Na břehu Labutího jezírka už se vyměřuje pro výstavbu stánku. Z tohoto důvodu bylo podáno trestní oznámení na Státní zastupitelství v Liberci, aby se prošetřilo, zda nedošlo k porušení trestního zákona.

Občanské sdružení se snaží u zastupitelů a vedení města prosazovat názory a přání občanů žijících v naší čtvrti, ale vůbec se nám to nedaří. Vypadá to, že vládnoucí koalice názory obyčejných občanů ignoruje a naslouchá pouze názorům a přáním některých spřátelených firem.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Liberecká radnice rozeslala do všech schránek speciální přílohu zpravodaje na téma plánované rekonstrukce bazénu. Je fajn, že se radnice snaží vysvětlit lidem, proč bude
Téměř všemi hlasy prošel na včerejším zasedání Zastupitelstva Libereckého kraje bod ohledně výstavby rekordně drahého domova důchodců v Hrádku nad Nisou. Kraj ji bude
Začátkem minulého týdne zemřel Jakub Šeps, vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Libereckého kraje.
Hojně využívaná pošta v obchodním domě Globus se zavírá. Nepomohly ani snahy libereckých politiků opětovně přesvědčit Vratislavice nad Nisou, aby jejich zastupitelé ustoupili zájmům