Jak odpovídal na otázky týkající se korupce před třemi lety někdejší šéf liberecké policie Dvořák

O kauze bývalého šéfa liberecké policie Miroslava Dvořáka neslyšel jen málokdo. Bývalý liberecký policejní ředitel, který do Liberce přišel z České lípy je od počátku letošního roku obviněn z trestných činů přijímání úplatku, zneužití pravomoci veřejného činitele, neoprávněného nakládání s osobními údaji a porušování služebních povinností. O jeho svérázném chování a hlavně přístupu ke své funkci a k jejímu výkonu se vyprávěly již delší čas po Liberci historky, a nejen mezi policisty. Stejně tak byly probírány jeho nadstandardní styky se zdejšími politickými či podnikatelskými prominenty. O to zajímavěji, možná trošku úsměvně, vyzní jeho názory na korupci a práci úředníků, tak jak je sděloval do médií, ani ne tři roky před svým zatčením. Neškodí si je připomenout.

Než se podíváme na nedávno minulé názory pana ex-ředitele, zrekapitulujme si celý skandál, který naplno vypukl v Liberci na začátku února 2009. V těch dnech Policejní inspekce zadržela tři vysoké důstojníky liberecké policie. Šlo o šéfa uniformovaných policistů Miroslava Dvořáka, ředitele dopravní policie Miroslava Valáška a kriminalistu Miroslava Kučeru. Všichni tři byli obviněni ze zneužití pravomoci veřejného činitele, Dvořák navíc z přijímání úplatků, porušování služební povinnosti a spolu s Kučerou z neoprávněného nakládání s cizími údaji.

Dvořák je vyšetřován na svobodě. Hrozí mu až osm let vězení. Kolem jeho osoby se objevují další nové domněnky a spekulace. Dvořákovi měla údajně soukromá firma zajišťující pohonné hmoty platit několik let účty za telefon. Výměnou za to měl být obchod, při kterém tato firma dodávala pohonné hmoty severočeské policii. Bývalý ředitel policie v Liberci Miroslav Dvořák si od společnosti KM-Prona nechal několik let platit účty za soukromý telefon. Firma přitom dodává policii pohonné hmoty. Její zástupce „přátelský dar“ pro ex-ředitele Dvořáka v médiích potvrdil. To uvedla ve své reportáži televize Nova.

Dvořák pracoval od prosince roku 2003 jako ředitel policie na Liberecku. A jak odpovídal v září 2006 na otázky spojené s korupcí klientelismem a vůbec situací v Liberci pro náš web? Je zajímavé, jak se o těchto palčivých problémech vyjadřoval v překvapivé shodě s čelními politiky, zejména těmi libereckými. Korupce vlastně v Liberci není, Liberec je krásné, dynamicky rozvíjející se město, které přitahuje turisty, dělá všechno pro sport, máme krásnou Tipsport arénu a zdejší politici? Kde jinde se profilují takové hvězdy jako Přemysl Sobotka?

A kdo tohle všechno popírá a ukazuje na to, že pod Ještědem není vše v pořádku, že město se podřizuje zájmům úzké menšiny podnikatelů a dravých investorů, že se ničí jeho historická hodnota i hodnota co do kvality života, že tu politici kašlou na názor „obyčejných“ občanů, je jen závistivec, který nechápe moderní dobu se všemi příležitostmi, které přináší. Možná tak ještě úředníci, ty za leccos můžou, vedení města nikoliv. Prostě tu žijí jen a jen slušní a šikovní politici, které předčí snad jen ještě slušnější a šikovnější podnikatelé. Vždyť třeba lobbing není nic nezákonného…Celý, tři roky starý, rozhovor z korupce obviněným ředitelem Dvořákem si můžete přečíst ZDE.

Že jste tohle už někdy slyšeli? Že je to stejná „argumentace“ jako od současného vedení města nebo od kandidátů do poslanecké sněmovny za stejnou stranu? No možná i tady platí pořekadlo, že „vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá..“

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Převolební zákony v Libereckém kraji jsou skutečně železné. Na posledním předvolebním jednání zastupitelstva schválili politici Libereckého kraje nákup horského hotelu na Ještědu. Podobný slib
Náš Liberec v týdnu informoval o podmínkách, za jakých si město pronajímá od SYNER Group prostory pro úředníky v jejím sídle S Tower. Ačkoliv
Příležitost, jak shánět evropské peníze a opravovat a stavět z nich městské byty pro Liberečany, za posledních let trošku usnula. O nápravu se nyní
Liberecký kraj znovu deklaruje svou snahu o záchranu horského hotelu a vysílače na Ještědu. Nicméně se tak děje zpravidla před volbami a výsledek