Hnus a špína nejen pod Ještědem

Velice zajímavou reportáž přinesl včerejší zpravodajský pořad 168 hodin. Týkal se jednoho „dámského klubu“ s exotickým jménem Lata Brandis ladies club.

Spolek, který sdružuje vlivné ženy české politiky a státní moci – například partnerku Mirka Topolánka a místopředsedkyni Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Lucii Talmanovou, nejvyšší státní zástupkyni Renátu Veseckou, známou nejen z aféry Jiřího Čunka nebo manželku místopředsedy ODS a ex-hejtmana Středočeského kraje Petra Bendla.

Klub získává štědré dary od soukromých firem, ale i od společností, které mají vysoký státní podíl, dámám tedy přispívají i všichni občané. A na co vlastně?

Poslání klubu je, podle jeho vlastních webových stránek, „projekt, který si klade za cíl vytvořit mezinárodní prvotřídní dámský klub určený pro setkávání, volný čas, společné zájmy, výjimečné společenské zážitky a v neposlední řadě také pomoc potřebným.“ Kolik „dámy“ získávají ať od státu nebo například od firem provozujících hazard (kterým tolik pomohla vláda Mirka Topolánka včele s ministrem financí Kalouskem) a kolik z těchto milionů jde skutečně na účely, kterými se tento dámský spolek chlubí, napoví právě reportáž České televize.

A proč na tuto reportáž vlastně upozorňujeme? Liberce se dotýká, protože například dokresluje i okolnosti loňského lyžařského mistrovství, po kterém zbyla jen pachuť, ostuda a dluhy. Stejně tak je zajímavé, jak například dámy „pomohly“ zdejší nadaci Euronisa.

Ale dost řečí a pevné nervy při sledování reportáže ze života české smetánky, vždyť jim to platíme každý a každá. Reportáž Zuzany Tvarůžkové z 14.2.2010 najdete zde

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Nutnost opravy střechy Lidových sadů byla před dvěma lety jedním z argumentů, který měl sloužit ospravedlnění změny majitele liberecké zoo z města na kraj.
Jan Sviták ze Starostů pro Liberecký kraj je v regionu po hejtmanu Martinu Půtovi politickou šarží číslo dvě. Je statutárním náměstkem hejtmana, ale i
Kiosek u Dětského koutku za 8 milionů? Tento plán liberecké zoo zvedl některé ze zastupitelů ze židle. Liberec totiž přispívá Libereckému kraji na investice
Plánovaná rekonstrukce Lidových sadů v Liberci bude výrazně dražší. Ještě tento rok se počítalo s částkou zhruba 184 milionů korun, dnes je cena rekonstrukce