Primátor Kittner představí městské projekty v rámci Integrovaného plánu rozvoje města – "Atraktivní a kvalitní život v Liberci".

Jelikož zástupci občanů nebyli spokojeni zejména s personálním zajištěním veřejného projednávání, které proběhlo v pondělí 29.3. 2010 na liberecké radnici, rozhodlo se vedení města uspořádat pro občany projednávání nové. Záštitu nad ním převzal liberecký primátor, Jiří Kittner. V rámci chystaného večera má být liberecké veřejnosti představen seznam projektů, na které v rámci Integrovaného plánu rozvoje města – „Atraktivní a kvalitní život v Liberci“ (IPRM) chce město Liberec žádat dotace z Evropské unie.

Veřejné projednávání z 29.3. 2010 vyvolalo u přítomných občanů pocit zklamání. Sami to také opakovaně vyjádřili během diskuse. Přítomní administrátoři projektu manažer IPRM, Michal Vereščák, specialista pro koordinaci koncepčních záležitostí, Tomáš Hampl a zástuce zpracovatelské firmy Eumonia, Miroslav Mach, ani nemohli, z titulu své funkce odpovídat na otázky, které Liberečany zajímaly. Proto přislíbili uspořádat nové setkání, tentokrát s politickými zástupci a se zástupci hodnotitelů.

Posledně totiž mezi těmi, kterým měly být směřovány otázky nebyl z politiků a hodnotitelů přítomen nikdo. Přítomni ovšem, mezi občany byli (a někteří diskutovali), zastupitelé Zuzana Kocumová (USZ), Kateřina Absolonová (nezávislá za SZ, zároveň členka Řídícího výboru k IPRM), Květa Morávková (SZ, zároveň členka Pracovní skupiny k IPRM), Jiří Šolc (ex – SOS, nyní DS – Demokratická společnost) a Jan Korytář (SZ). Údajně se během projednávání v sále na pár minut obejvil i Petr Olyšar (ODS) – to ale autor těchto řádků, ač byl celou dobu v místě přítomen, nemůže potvrdit..Nicméně na pódium pozváni od organizátorů diskuse nebyli.

Protože IPRM představuje zásadní téma, jak co do rozvoje městského prostoru, tak do rozvoje demokracie a odpovědnosti v rozhodování se svěřenými prostředky, je jistě žádoucí, aby se nadcházející debaty s primátorem (i všech případných dalších) zúčastnilo co nejvíce lidí.

Projekty podané městem ( i některými obskurními a narychlo založenými „obecně prospěšnými společnostmi“) zatím od občanů sklidily velikou kritiku. Političtí zástupci- hodnotitelé z řad vládnoucí koalice ale nejeví zájem těmto hlasům naslouchat a zřejmě budou chtít protlačit kritizované projekty. Přijďte teď i Vy říci, na co chcete dát v Liberci SVOJE peníze!!!

Prezentace městských projektů proběhne ve čtvrtek, 15. dubna 2010 od 17:30 hod. v zasedací místnosti č. 11 budovy liberecké radnice.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Poslední lednový den se v Naivním divadle mohou diváci těšit na speciální večer, který je věnován kulatému výročí založení Studia Ypsilon v Liberci. V
Náš Liberec již dlouhou dobu upozorňuje na skutečnost, jakým způsobem vedení Libereckého kraje využívá veřejných prostředků pro svou prezentaci. Minulý týden to potvrdila Rada
Pořad Nedej se! zaujala situace kolem sjezdovek na Ještědu. Společnost Tatry mountains resort slovenského miliardáře a oligarchy Igora Rattaje původně slíbila, že po vykácení
Po prohraném referendu v Horní Řasnici na Frýdlantsku se rozhodla firma WEB Větrná energie uspořádat veřejnou besedu s lidmi v sousední Dolní Řasnici, kde plánuje vybudovat pět