Pozastavení dražeb povede k úsporám

Dražby obsazených bytů dostanou nová pravidla. Dosavadní systém dražeb obsazených bytů stavěl nájemníky často do nepříjemné situace. Podle nového vedení města byly nejednou zaznamenány případy, kdy nový majitel nájemci znepříjemňoval život, dokud byt neuvolnil. „Těmto negativním jevům chceme zabránit. Nájemníkům, jejichž byt bude městem nabídnut do dražby jako obsazený, umožníme přestěhování do jiného vhodného bytu,“ říká náměstkyně primátora pro sociální oblast Martina Rosenbergová (ČSSD).

Vedlejším efektem této myšlenky je i výhodnější cena takového bytu v dražbě. Dosud město obsazené byty, například o velikosti 3+1, nabízelo za 600 tisíc korun. Pokud byl však stejný byt prázdný, byla vyvolávací cena 1 800 000 korun.

„Není důvod, proč napjatý městský rozpočet připravovat o miliony korun. Oproti současné situaci nám vzorový případ jednoho bytu ukazuje potencionálně až trojnásobný výnos. Je výhodnější nájemníkům nabídnout nové bydlení a byt k prodeji vydražit jako prázdný,“ dodává Martina Rosenbergová.

Podle představitelů vládnoucí liberecké koalice je evidentní, že rozhodnutí zastupitelů o zastavení dražeb mají smysl. Pravidla je podle nich třeba nastavit znovu a tak, aby město zbytečně nepřicházelo o peníze, ale ani aby nebyli občané bydlící v původně městských bytech šikanováni novými majiteli.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Zastupitelé Libereckého rozhodli o tom, že po 170 letech v Liberci ukončí svou činnost samostatná Střední průmyslová škola textilní a sloučí se zdejší průmyslovkou.
Město Liberec i Liberecký kraj opět rozdávají miliony ze svých rozpočtů pro elitní sportovní kluby. Dominují mezi nimi ty, jejichž majitelé mají úzké vazby
Krajně pravicové hnutí SPD Tomio Okamury přijelo do Liberce na demonstraci proti současné vládě. Na jejich akci dorazilo zhruba 300 lidí. Nikoliv ovšem jen
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.