Město Liberec zahájilo regeneraci tří městských parků

Liberecké babí léto bude ve znamení zrevitalizovaných parků a dětských hřišť. Práce na úpravách parkových ploch v ulicích Prokopa Holého, na Sukově náměstí a v Lapidáriu v Budyšínské ulici začínají již nyní, na jaře.

Přestárlé porosty v parku Prokopa Holého nahradí nové stromy a keře. Vysazeno tu bude 11 nových stromů a více jak 700 keřů. Cesty budou opraveny a pro děti vznikne nové multifunkční hřiště.

Občané se mohou těšit na nový mobiliář, lavičky a odpadkové koše. I v parku na Sukově náměstí budou přestárlé keřové skupiny nahrazeny novými. Přibude zde 20 nových listnatých stromů a 3 stromy jehličnaté. Dále pracovníci vysází zhruba 1 200 keřů, 1 680 trvalek a 2 050 cibulovin.

Město opraví cesty, stabilizuje svah a zrekonstruuje malé multifunkční hřiště. Regenerace těchto parků přijde Město Liberec na 9 152 502 korun. Většina nákladů, přesněji 92,5 % z celkové částky, bude hrazena z dotace.

Rekonstrukce parkové plochy Lapidária v Budyšínské ulici

V plánované Zahradě vzpomínek, tedy v Lapidáriu na Budyšínské ulici, nahradí poškozené staré dřeviny okrasné jabloně a hrušně, vysazeny budou kvetoucí keře a přes tisíc trvalek, které budou lemovat řeku vzpomínek. Regenerace plochy bude stát 5 133 000 korun a město ji zaplatí z vlastního rozpočtu.

Kácení dřevin bude probíhat do konce března, vlastní stavební práce pak budou zahájeny v dubnu a květnu. Parky se veřejnosti představí v celé své kráse na podzim letošního roku.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Plánovaná rekonstrukce Lidových sadů v Liberci bude výrazně dražší. Ještě tento rok se počítalo s částkou zhruba 184 milionů korun, dnes je cena rekonstrukce
Liberečtí si zastupitelé si včera večer, během narychlo svolaného mimořádného zasedání zastupitelstva, schválili podání žádosti na dotaci 139 milionů korun od Národní sportovní agentury
V sousedním Jablonci nad Nisou hýbe politickou scénou nákup tzv. Tajvanu, tedy poloostrova na zdejší oblíbené přehradě, kde dlouho chátraly dožívající stavby. Město tak
Liberecký kraj se, díky inflaci, chystá hospodařit s rekordním rozpočtem, když od vlády získal o 1,2 miliardy víc prostředků než v loňském roce. Poprvé