Město Liberec zahájilo regeneraci tří městských parků

Liberecké babí léto bude ve znamení zrevitalizovaných parků a dětských hřišť. Práce na úpravách parkových ploch v ulicích Prokopa Holého, na Sukově náměstí a v Lapidáriu v Budyšínské ulici začínají již nyní, na jaře.

Přestárlé porosty v parku Prokopa Holého nahradí nové stromy a keře. Vysazeno tu bude 11 nových stromů a více jak 700 keřů. Cesty budou opraveny a pro děti vznikne nové multifunkční hřiště.

Občané se mohou těšit na nový mobiliář, lavičky a odpadkové koše. I v parku na Sukově náměstí budou přestárlé keřové skupiny nahrazeny novými. Přibude zde 20 nových listnatých stromů a 3 stromy jehličnaté. Dále pracovníci vysází zhruba 1 200 keřů, 1 680 trvalek a 2 050 cibulovin.

Město opraví cesty, stabilizuje svah a zrekonstruuje malé multifunkční hřiště. Regenerace těchto parků přijde Město Liberec na 9 152 502 korun. Většina nákladů, přesněji 92,5 % z celkové částky, bude hrazena z dotace.

Rekonstrukce parkové plochy Lapidária v Budyšínské ulici

V plánované Zahradě vzpomínek, tedy v Lapidáriu na Budyšínské ulici, nahradí poškozené staré dřeviny okrasné jabloně a hrušně, vysazeny budou kvetoucí keře a přes tisíc trvalek, které budou lemovat řeku vzpomínek. Regenerace plochy bude stát 5 133 000 korun a město ji zaplatí z vlastního rozpočtu.

Kácení dřevin bude probíhat do konce března, vlastní stavební práce pak budou zahájeny v dubnu a květnu. Parky se veřejnosti představí v celé své kráse na podzim letošního roku.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Liberecké zastupitelstvo včera na svém mimořádném jednání schválilo nadlimitní řízení na zakázka ve výši 583 milionů s DPH na na rekonstrukce 12 městských budov,
Praktiky a spolupráce firem, která v Liberci nejsou neznámé, zaujaly i úředníky Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Jedná se o více jak půl miliardovou
Liberec vozí svůj „zelený“ odpad do 40 kilometrů vzdálené Mimoně. Liberečany to stojí téměř 5 milionů korun ročně. Vedení města před šesti lety nechalo
Jediným zástupcem Libereckého kraje v Evropském parlamentu bude Jan Farský zvolený za hnutí STAN. Farský byl zvolen i poslancem při posledních volbách do českého