nášLiberec

Search

Tiskové prohlášení primátora města Liberce k aktuální situaci

V současné době jsou ve svých funkcích všichni zvolení radní, včetně náměstků a primátora. Změna pro Liberec zahájila jednání o vytvoření nové koalice. Osobně jsem připraven, pokud by to bylo stálo v cestě vytvoření nové koalice, které se bude účastnit i Změna pro Liberec, z funkce primátora odstoupit. Pokud by nám své rozhodnutí odvolat primátora, náměstka a radní za Změnu pro Liberec dali koaliční partneři ČSSD, Liberec občanům a USZ alespoň v minimálním časovém předstihu a ne až přímo na zasedání zastupitelstva, mohla celá procedura proběhnout jiným způsobem.

Zastupitelstvo nyní svolám v zákonné lhůtě 15 dnů.

Bod jednání zastupitelstva týkající se odvolání primátora, náměstka a radní jsem dle jednacího řádu odročil na příští jednání zastupitelstva. Odvolávání primátora nemůže být fraška – pokud ti, kdo tento krok chtějí učinit, ho na příští zastupitelstvo připraví standardním způsobem, tento bod proběhne standardním způsobem. Chci ale potvrdit to, co jsem řekl již na včerejším zastupitelstvu – pokud se mi během následujících dvou týdnů nepodaří vyjednat politickou podporu nebo má osoba bude stát v cestě vytvoření nové koalice, které by se účastnila i Změna pro Liberec, z funkce odstoupím sám.

Ti, co připravovali mé odvolání, nezvládli své emoce a z jednání zastupitelstva odešli. V souladu s jednacím řádem a se zákonem jsem byl připraven po projednání bodu č. 3 dát o zařazení dalšího bodu hlasovat, ovšem zastupitelstvo bylo v tu chvíli již neusnášeníschopné.

Je to osoba primátora, který nyní stojí v cestě k podpisu smluv na tyto dvě zakázky. To je i hlavní důvod, proč jsem se rozhodl nátlaku na mé odvolání neustoupit a dokončit svou práci. Zastupitelé, kteří tvrdili, že neměli dostatek času na to, aby se s celou situací seznámili, tak mají další dva týdny na to, aby si předložené materiály řádně prostudovali.

Jan Korytář, primátor města

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hnutí ANO v Libereckém kraji oficiálně podalo kandidátky do krajských voleb a voleb do části senátu, které se uskuteční ve dnech 20. a 21.
Po několik let probíhala na Grabštejně rozsáhlá rekonstrukce objektu a stavební úpravy, které vyžadovaly i zásah do terénu. Význam lokality, statut národní kulturní památky
Společnost STEM/MARK, a. s., provede pro město sociologický průzkum za účelem ověření a rozšíření dat v rámci Místní agendy 21. V průzkumu město osloví
Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře.