Na další demonstraci v Liberci dorazilo přes tři sta lidí

V pondělí 11. dubna proběhla další demonstrace svolaná občany Liberce na podporu politického směru, který si vytyčila dnes již rozbitá koalice a kteří si nepřejí v Liberci návrat ODS k moci, ať již otevřený nebo skrytý.

Oproti minulému týdnu, kdy se dostavilo zhruba o tisíc lidí více (jen petici v době konání demonstrace z 5.dubna podepsalo cca 1200 lidí) to byl sice znatelně menší počet, ale i tak se jednalo o další, v Liberci ne moc vídaný, spontánní projev občanské aktivity.

Demonstraci svolávali občané z iniciativy „Je čas nemlčet!“, mezi nimiž figurují například bývalá ředitelka Krajské vědecké knihovny Věra Vohlídalová nebo liberecký lékař kolumbijského původu Mario Forero. Demonstrace začínala v 16 hodin a v době její největší kulminace mohla přilákat zhruba 400 lidí. Pořadatelé se zjevně poučili z chyb demonstrace předchozí a například zvuková technika byla daleko lépe připravená, dokonce podpořená i hudbou. Tu zajistil přistavený soundsystem.

Na schodech liberecké radnici se střídali řečníci z řad občanských aktivistů, ale i zvolení zastupitelé, a to za Změnu pro Liberec, ale vystoupil například i Kamil Jan Svoboda z Liberce občanům. Hlavním leitmotivem občanských projevů bylo přání, aby na radnici nadále fungovala koalice složená ze stran, které se tvrdě postaví proti korupci.

Zástupci veřejnosti citovali ze správy Transparency International, které poukazuje na rizika výběrového řízení na rekonstrukci lázní a bazénu, vzpomenuty byly i vazby na liberecké ODS na stavební firmu Syner. Občané souhlasně vyjádřili názor, že právě korupční a klientelistické vazby z minulosti stojí za dnešní obrovským dluhem města a většinou jeho problémů.

Ke konci demonstrace se na schodech radnice objevil i primátor Jan Korytář a náměstek Jaromír Baxa, kteří přijeli z Prahy, kde byli na jednání se zástupci Transparency International a kde se účastnili i tiskové konference. Poděkovali občanům za jejich účast, vyjádřili přesvědčení, že je ještě naděje, že se podaří sestavit koalici, která by nejela ve starých kolejích. Zároveň vyzvali občany, ať se účastní demonstrace, kterou ve středu 13. dubna pořádá Změna pro Liberec, rovněž na náměstí před libereckou radnicí.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Na dnešek připadá i další „šedesátkové“ výročí. 31.ledna roku 1963 při neopatrném rozmrazování potrubí vznikl v budově horského hotelu na Ještědu požár, kterému celá
Novým českým prezidentem je Petr Pavel. V Liberci ho volilo 63,5 procenta voličů, což je ještě o pět procent více než v republikovém průměru.
Navzdory slibům společnosti Tatra Mountains Resorts (TMR) slovenského miliardáře Igora Rattaje se na Ještědu kvůli zasněžování spotřebuje zhruba dvakrát více pitné vody než v
Letošní prezidentské volby víří emoce. Nejen na náměstích, ale i v politických stranách. Jde o záležitost výsostně celorepublikovou, která ale proniká na regionální a komunální