ČSSD v Liberci pokračuje v upevňování pozic – po krajské nemocnici přišly na řadu TSML

Zájem liberecké ČSSD na získání kontroly nad prosperujícími společnostmi ve veřejném vlastnictví neustává.

Po volebních prohrách ODS a vyšachování Změny pro Liberec a poté, co se podařilo ovládnout krajskou nemocnici, přicházejí na řadu Technické služby města Liberce (TSML).

 

Kdo bude novým ředitelem TSML ?

Novým ředitelem Technických služeb města Liberce by se podle neoficiálních informací měl stát dlouholetý funkcionář ČSSD z Jablonce nad Nisou, člen krajského výkonného výboru a místopředseda OVV ČSSD v Jablonci n/N, Ing. Otakar Kypta. Více informací o Ing. Kyptovi naleznete zde.

Na zasedání městského zastupitelstva 30. 6. 2011 přitom náměstek pro technickou infrastrukturu Lukáš Martin (ČSSD), do jehož kompetence spadají i TSML, tvrdil, že vítěze výběrové řízení dosud nezná. To se ale vzhledem k tomu, o jak významný post se jedná, jeví jako velmi nepravděpodobné.

To, že je Ing. Kypta členem ČSSD, samozřejmě nemusí být automaticky špatně, ovšem ostražitosti je třeba na místě. Proč?

Fakta dokazující zájem ČSSD o TSML

Po té, co se ČSSD s pomocí ODS podařilo rozbít koalici vedenou vítěznou Změnou pro Liberec a byli odvolání z vedení města její zástupci , došlo v TSML k sérii personálních změn. Nejprve byl odvolán dosavadní předseda představenstva TSML Jan Korytář (Změna pro Liberec – ZpL), následně rezignoval na svoji funkci dosavadní ředitel TSML Tomáš Pozner a později se funkce vzdal další člen představenstva Jiří Rutkovský (Unie pro sport a zdraví – USZ).

Jan Korytář k tomu říká: „Obavu, že ČSSD plánuje ovládnout TSML a s tím spojené zakázky, jsem jako předseda představenstva slyšel opakovaně jak od některých členů představenstva, tak i od některých členů vedení společnosti. V tomto smyslu si také vysvětluji odchody některých lidí z vedení TSML.“  Aktuální složení představenstva není nyní známo, na webu TSML jsou uvedeny neaktuální údaje.

Technické služby města Liberce přitom čelily na začátku roku problémům s proplácením faktur, které byly ze strany hlavního objednatele (město Liberec) opakovaně zpochybňovány, čímž se TSML, resp. jejich vedení, dostávalo pod setrvalý tlak. Tato záležitost spadala do kompetence náměstka Lukáše Martina (ČSSD). Ten přitom již v zimě jednal o možném prodeji TSML do soukromých rukou.

S velkou pravděpodobností se tak opakuje podobný scénář jako v Krajské nemocnici Liberec:

  • Vytrvalý, zejména nepřímý tlak ze strany některých zástupců ČSSD na vedení úspěšné společnosti ve veřejném vlastnictví
  • Odstranění zástupce Změny pro Liberec z klíčového místa v orgánech společnosti 
  • „Překvapivý“ odchod ředitele společnosti, která neměla problémy v ekonomické oblasti 
  • Obsazení vedení společnosti vlastními lidmi

ČSSD tak upevní své pozice na trhu stavebních zakázek v dopravě. Krajským náměstkem pro dopravu je již delší dobu Martin Sepp, pravá ruka krajského předsedy ČSSD Roberta Duška a právě pod dalšího náměstka primátorky v Liberci Lukáše Martina (ČSSD) spadají zakázky v dopravě také. Když mluvíme o zakázkách v dopravě, nejedná se přitom pouze o opravy a údržbu silnic, ale také objednávání veřejné dopravy.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přesně před rokem – 3. února 2022 – uzavřel premiér Petr Fiala s Polskem dohodu o další těžbě v hnědouhelném dole Turów. Navzdory politickému
Náš Liberec nedávno upozornil na dvojí metr přístupu Libereckého kraje ve věci domovů pro seniory. Zatímco v Liberci domovy s péčí o staré lidi
Na dnešek připadá i další „šedesátkové“ výročí. 31.ledna roku 1963 při neopatrném rozmrazování potrubí vznikl v budově horského hotelu na Ještědu požár, kterému celá
Novým českým prezidentem je Petr Pavel. V Liberci ho volilo 63,5 procenta voličů, což je ještě o pět procent více než v republikovém průměru.