Nesoudná logika podle pana Soudného

Pan Soudný z Týdne v LK ostřížím zrakem sleduje web Náš Liberec a pouští se do polemiky i s názory, které se jeho zaměstnavatele ODS oficiálně vůbec netýkají. Tak tomu bylo mj. v reakci na moji žádost o zveřejnění životopisu primátorky a radních města, kdy jsem dopisy poslala pouze paní Rosenbergové a na tento web. Ten kdo sleduje komentáře dění v Liberci si však nemůže nevšimnout, jak spoře až nulově pan Soudný komentuje situace, kdy potrefenou husou jsou spojenci ODS nebo dokonce člen vlastní strany, jako například pan Zeronik a aféra s uplácením asistenta poslance Babáka.

Toho samého bobříka mlčení drží k mé lítosti i další neregistrovaní dopisovatelé na tento web. Mně nevadí, že se neregistrují, vždy se těším na jejich více i méně inteligentní výlevy a opravdu mě pobaví i ty arogantní a zcela neinteligentní. A najednou, u takového krásného tématu jako je uplácení, žádná polemika, žádné broušení názorů a vtipných replik, utrum, ticho, na webu je úplná nuda.

Pan Zeronik chtěl přes poslance Babáka přeci jenom zcela nevinně prosadit dotaci na zřízení soukromé školy. O angažovanosti poslance Babáka v boji za zlepšování vysokoškolského vzdělání sice nikde nic nenajdete, ale podle pana Zeronika je to přece samozřejmě zcela kompetentní osoba na prosazení zájmů tajených vlastníků firmy IBERUS na výstavbu soukromé školy.

Jestli je kvalifikovanou osobou proto, že je o něm z médií známo, že nosil igelitky peněz do banky, z níž je posílal na stranický účet VV, se můžeme jenom dohadovat. Jaké krásné téma. A pan Soudný se svou pronikavou logikou, s níž se stará o věci jiných stran, ať už stojí jako rytíř chránící menšinovou koalici, nebo bojuje proti partnerovi ODS v opozici ZpL, tentokrát nepomůže, neregistrovaní dopisovatelé též ne.

A pokud už jsme u logiky pana Soudného, tak alespoň ta mi působí v posledních dnech neskonalou legraci. Již dříve jsme se dozvěděli, že Jan Korytář způsobil městu škodu v řádu pěkných pár milionů korun (event. minimálně několik milionů) zaměstnáváním spřízněných osob. Kolik milionů to bylo, nebylo schopno nové vedení města na zastupitelstvu říci a vymluvilo se na to, že to zveřejnil pan Soudný na Týden v LK. Když se otázka položila panu Soudnému, tak mu vedení města poradilo, že na ni nemusí odpovídat. Jaká harmonie a souznění, jenom škoda, že se tak občané nemají šanci dozvědět, kolik milionů to tedy je a jak je pan Soudný vyčíslil.

Další perlu k zasmání vypustil pan Soudný, když se ptal, jakou mám kvalifikaci na pozici mluvčí 100 000 občanů města Liberce a složitě cifroval, kolik voličů nevolilo Jana Korytáře. Pan Soudný totiž výrok „daleko více občanů města“ vyčíslil rovnou na zaokrouhlených „100 000 občanů“ a od tohoto výsledku si pak sám z pilnosti zadal a spočítal příklad z matematiky, přestože jsou školní prázdniny. Za titulek „samozvaná mluvčí“, který mu z vypočtením tohoto příkladu vyšel jako výsledek, by se nemusel stydět ani Blesk.

Kromě nadání k matematice jsem ocenila i logiku, kterou pan Soudný projevil tím, že fakt, že jsem byla pozvána na „šampáňo“ do Plzeňky při podpisu koaliční smlouvy povýšil na to, že jsem tzv. sledovala přes rameno Jana Korytáře při podpisu koaliční smlouvy, čemuž v kontextu dal význam, že jsem mohla mluvit do výběru koaličních partnerů a do znění koaliční smlouvy, což je už zcela mimo mísu.

I když ta soudná logika hned vzápětí měla trhlinu, protože když jsem mu napsala, že jsem Korytářovi přes rameno nekoukala a neměla jsem na něj žádný vliv v rozhodování, tak pan Soudný informoval čtenáře, že tvrdím, že jsem při podpisu koaliční smlouvy nebyla a vítězoslavně čtenářům oznámil, že to není pravda, „protože jsem v Plzeňce prostě při podpisu koaliční smlouvy byla“.

Když jsem přemýšlela nad tím, proč by Liberec potřeboval další vysokou školu, za kterou lobbuje pan Zeronik a jeho partneři, tak jsem si myslela že na nic, a že by měli v současné době, kdy je soukromých placených vysokých škol přebytek, problém se získáním akreditace a kvalifikovaných učitelů. A nyní vidím, že všechny problémy by se mohly lehce vyřešit a výsledek by nás mohl překvapit.

Vždyť pan Soudný, který tak výtečně ovládá matematiku i logiku, by byl ozdobou každého vysokoškolského pedagogického sboru. A s takovou matematikou, „daleko více = 100 000, několik stotisíc = pěkných pár milionů či minimálně několik milionů“, bychom se už nemuseli bát krize ani dluhů, které nám ODS zanechala. Liberec by s novými manažery s matematikou podle pana Soudného mohl splatit dvoumiliardový dluh i další sekeru, kterou zasekává do revolvingového úvěru, městské organizace by vzkvétaly a všude by vládl blahobyt. Proč to nezkusit? Tak tedy kupředu levá a po modré.

Alena Dvořáčková, Občanské sdružení Staré Město Liberec

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
ZŠ Lesní v Liberci bude ve školním roce 2016-2017 otevírat 2 třídy pro celkem 56 dětí. K zápisu jich ale přišlo 92, z toho „spádových“ bylo 82. Počet dětí, které
Tak nám silné ročníky dětí z mateřských škol začínají přicházet k zápisům do prvních tříd základních škol a s tím se rozbujel nešvar známý jako „spádová
Tak jsme se dozvěděli, že naši bývalí liberečtí politici Kittner, Krenk a Zeronik jsou nevinní, a jejich úmysly při správě města byly čisté jako
 Ve čtvrtek 26. září probíhaly v Liberci dvě politické akce, ze kterých se voliči mohli velmi poučit. Na ČT byla vysílána debata kandidátů vybraných