Exprimátor Korytář odjíždí na protikorupční stáž do USA

Tisková zpráva Změny pro Liberec: Na třítýdenní stáž do USA zaměřenou na boj proti korupci a transparentnost veřejné a státní správy odjede tuto sobotu bývalý primátor Liberce a předseda nevládní organizace Čmelák, která se mimo jiné zabývá i protikorupční tématikou.

Akce se koná v rámci dlouhodobého „International visitor leadership programu“, který plně hradí americká vláda.

Součástí plánované stáže jsou návštěvy Washingtonu, Salt Lake City, Jacksonville, Bostonu a Providence na Rhode Islandu, kde proběhnou setkání se zástupci vládních úřadů, místních samospráv, neziskových organizací, univerzit, soudů i policie.

Intenzivní , zpravidla čtyři, setkání denně, mají účastníkům z ČR umožnit získat nové poznatky a kontakty, ale také předat zkušenosti z ČR zájemcům o tuto problematiku v USA.

Z ČR bylo na tuto stáž v letošním roce vybráno celkem pět účastníků. Dalšími jsou Tomáš Martinec, ředitel útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality, ředitelka protikorupční nevládní organizace Růžový panter Iveta Jordánová, olomoucký státní zástupce Petr Šereda a Daniela Zemanová, soudkyně Nejvyššího správního soudu z Brna.

Jan Korytář k tomu říká: „Nominace do tohoto prestižního programu mne potěšila, jednak proto, že se těmto aktivitám ve Čmeláku dlouhodobě věnuji, ale i proto, že souvisí přímo s mým působením ve funkci primátora Liberce. Korupce je univerzální společenský problém, nelze ji úplně zrušit, ale lze ji podstatně omezit. Získané nové poznatky a kontakty chci proto využít v další politické kariéře. Rád bych touto cestou poděkoval představitelům liberecké ČSSD a ODS, že mi svým odvoláním z pozice primátora tuto stáž umožnili. Pokusím se i je v budoucnu s nově získanými zkušenostmi osobně seznámit.“

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Dvacet šest prozaiků i básníků, osmnáct výtvarníků a fotografů. Jména jako Miloslav Nevrlý, Jiří Žáček, Pavel Novotný, Zuzana Lazarová, Ilona Witkowska, Filip Zawada, Krystyna
Ministerstvo životního prostředí podpořilo projekt na prosazování změn v zemědělské krajině ve výši 300 tisíc Kč. Ekologové z Institutu pro udržitelný rozvoj (IPUR) v projektu usilují o
V roce 2022 se spolku Čmelák podařilo na území Libereckého kraje vysadit dalších 1000 vzrostlých sazenic tisu. Je to více, než kolik dnes v celém kraji najdeme
V letošním roce soupeřila pětice měst z Libereckého kraje o vstup do celostátního kola soutěže historických měst o Cenu za přípravu a realizaci Programu
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.