nášLiberec

Search

Dva pohledy – Velké divadlo okolo zmanipulovaného výběrové řízení na ředitele Sportovního areálu Ještěd

Jan Svatoš se stal nepřekvapivým vítězem výběrového řízení (VŘ) na post ředitele Sportovního areálu Ještěd (SAJ) a doplnil tak trojici politicky dosazených figur do vedení akciových společností města Liberce.

U dvou společností proběhla výběrová řízení – u Technických služeb města Liberce byl předem známým vítězem Otakar Kypta, člen ČSSD. U SAJ to byl Jan Svatoš, dobrý známý europoslance za ČSSD Roberta Duška.

Hra na transparentní výběrové řízení dle vládnoucí koalice

Prosinec 2010 – Po nástupu na radnici v původním složení – Změna Pro Liberec, ČSSD, Liberec občanům, mezi řečí od Lukáše Martina, náměstka za ČSSD, padne, že by bylo dobré vyměnit Víta Pražáka, ředitele SAJ. Na mou otázku „proč“ – prý je neschopný. „Jak?“ – bez odpovědi. Dění utichá na 8 měsíců.

Září 2011 – Jsem odvolána z pozice předsedkyně představenstva – prý špatné vedení společnosti a malé zisky – je potřeba se podívat i na práci ředitele Víta Pražáka. Do čela představenstva usedá Petr Černý z VV, do SAJ začíná docházet Jan Svatoš. (pozn. – letos jsou výsledky výrazně horší)

Prosinec 2011 – Den po tiskové konferenci, kde Vít Pražák se zápalem popisuje budoucí rozvoj areálu, překvapivě z osobních důvodů odstupuje. Výkonem funkce je pověřen Jan Svatoš, člověk bez jakýchkoliv zkušeností s řízením sportovních areálů, dle slov P. Černého: „Někdo jej navrhnul na představenstvu, už nevím kdo.“ (I takto se můžete stát prozatímním ředitelem…)

Leden 2012 – vypsáno výběrové řízení – uprostřed sezóny, což prakticky vylučuje ředitele jiných areálů, podmínky výběrového řízení upraveny oproti minulému tak, aby jimi prošel i Jan Svatoš (např. chybí požadavek vysoké školy) Přihláška Jana Svatoše nebyla řádně doručena – ani v daném termínu, ani osobě, uvedené v podmínkách výběrového řízení jako kontaktní. Naopak přímo Jan Svatoš osobně shromáždí přihlášky všech jiných uchazečů a odevzdá je předsedovi představenstva P. Černému.

Únor 2012 – vítězem výběrového řízení se překvapivě stává… Jan Svatoš! Proč takové divadlo? Proč politici jednoduše nepřiznají, že „zajímavé“ posty obsazují politicky, bez ohledu na osobní kvality a zkušenosti? Proč Petr Černý (VV) i Jiří Rutkovský (USZ), pod kterého na radnici spadá oblast sportu, celou dobu tvrdí, jak je vše transparentní a dle pravidel? Proč jednoduše neřeknou, co se proslýchá mezi lidmi Libereckého politického prostředí znalými – když si Robert Dušek (ČSSD) něco usmyslí, tak s tím nic nenaděláte?

Stále mě překvapuje arogance moci – když jsou tato fakta známa, tak bychom očekávali, že všichni zainteresovaní pokusí alespoň co nejvíce zamezit spekulacím o zmanipulování VŘ tím, že striktně dodrží veškerá kritéria, uvedená si sami nastaví. Ovšem opak je pravdou – a toto špatně zahrané divadlo je toho jen důkazem. Zřejmě možnost být u budování sjezdové trati Skalka, při které by společností mělo protéct přes 60 mil. Kč, je příliš lákavá a je třeba, aby o ní rozhodovali „ti správní lidé“.

Zuzana Kocumová, městská zastupitelka zvolená na kandidátce Unie pro sport a zdraví

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tak tu máme další krajský pokus o rozdělení financí pro sportovní kluby, tentokrát „úspěšný“, protože prošel zastupitelstvem Libereckého kraje. A to přesto, že přidělování
Výrok dne: „Tak k čemu byla ta měsíční masáž o tom, jak potřebujete pro ty tři velké kluby tři až pět milionů na jejich
Žádat či nežádat odstoupení generálního ředitele krajské nemocnice, přímo odstoupení navrhovat nebo mu naopak vyjádřit důvěru? To je téma, které v současné době řeší hodně
Po nedávném návratu vlků na Českolipsko se nyní do Libereckého kraje vrátili také medvědi. Nejedná se ale o medvědy čtyřnohé, které bychom mohli potkat