Nákup energie skončil výrazným úspěchem

Statutární město Liberec od začátku roku formovalo skupinu zájemců o výhodnější nákup elektrické energie na Komoditní Burze Kladno. Za město Liberec byly ve skupině obsaženy všechny budovy města, včetně příspěvkových organizací, na výzvu náměstka Šolce se připojily další obce a města Libereckého kraje.

Aukce se účastnilo město Liberec, Cvikov, Rokytnice nad Jizerou, Jablonné v Podještědí a obce Janův Důl, Příšovice, Líšný a Jestřebí.

Celá skupina představovala kumulovaný roční odběr odběr 8 700 MWh. Nákup energie proběhl na burze 22.05.2012 9.00 – 10.00 a skupina dosáhla významných úspor. Na sazbách nízkého napětí, což byla drtivá většina odběrných míst, poklesla jednotková cena za MWh o 39 procent. Na vysokém napětí, což se týkalo pouze města Liberce a ZOO Liberec, poklesla jednotková cena za MWh o 21 procent.

„S výsledkem jsem velmi spokojen. Pro celou skupinu to znamená úsporu za zbytek roku 2012 a celý rok 2013 3,9 Mil Kč z čehož jen město Liberec uspoří 3,08 Mil Kč,“ uvádí náměstek pro ekonomiku Bc. Jiří Šolc.

Vytvoření skupiny, zpracování smluv, výpovědí cca 480 odběrných míst a agenda okolo přípravy tohoto obchodu byly značné, nicméně se městu vyplatily.

„Pro roky 2014 a dále předpokládáme další podobný sdružený tendr, do kterého již předem zvu všechny obce a města Libereckého kraje, kteří budou chtít s námi ušetřit,“ dokončuje tuto sdruženou myšlenku náměstek Šolc.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Také letos, stejně jako v předchozích letech, zavlála na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského
Ani po třech letech od podpisu dohody mezi Českou republikou a Polskem o řešení dopadů těžby v dole Turów není jisté, jak dobře a
Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody pomohla v roce 2024 téměř šedesáti projektům celkovou částkou přesahující 3,6 milionu korun. I za pomoci dobrovolníků vysadili přes
V pátek 10. ledna odstartoval už sedmý ročník projektu Ptačí hodinka, který pořádá Česká společnost ornitologická. Cílem je zmapovat výskyt opeřenců v lidské blízkosti