Kapříci z krajské nemocnice si rybník nevypustili

Na čtvrtečním zastupitelstvu se opět otevřelo téma odměn za funkce členů dozorčí rady, když v bodu jmenování zástupce na valnou hromady KNL náměstek Lukáš Martin vyzval zastupitele, aby se k odměnám vyjádřili.

Prvním reakcí byla žádost klubu Liberec občanům, aby jejich zástupce Jan Marek pobíral za svou funkci 10 000 za měsíc jako bylo zvykem v posledních letech.

Poté jsem podala návrh na celkové snížení odměn všech členů dozorčí rady (DR) nemocnice a to o 20 000 Kč, o které byly v loňském roce navýšeny na současných 30 000 Kč. Návrh bohužel o 4 hlasy neprošel – a to hlavně díky postoji ČSSD a ODS.

Výši současných odměn, pobíraných za jedno zasedání měsíčně, totiž považuji za minimálně stejně problematickou, jako fakt, že ji pobírali členové ČSSD Martin Sepp a Zdeněk Bursa v rozporu se zákonem. V době, kdy se šetří na každém kroku, mi přijde nepochopitelné zvýšení odměn o více než 1,6 mil. Kč ročně. Ale očekávat, že členové ČSSD návrh na snížení vlastních odměn podpoří, je asi stejně naivní, jako čekat, že si kapři sami vypustí rybník.

A podle očekávání – hlasování se zdrželi především členové ČSSD, která má v dozorčí radě nejvíce svých členů, pobírajících odměny. Návrh nepodpořil ani tichý koaliční partner ODS, a to i přes to, že Jiří Kittner je ekonomickým ředitelem Krajské nemocnice Liberec (KNL) a měl by tedy mít na úspoře více než 1,6 mil Kč ročně největší zájem.

Návrh nakonec podpořilo 16 zastupitelů – všichni ze Změny pro Liberec, KSČM, a pokud mě paměť neklame, tak i VV a LO (bude se dát ověřit ze zápisu). Zbytek USZ, loajální se současnou koalicí (MUDr. Dzan, Jiří Rutkovský) se k návrhu také nepřipojili, ve vleku současných velkých politických stran ODS a ČSSD, které vzkazují voličům pořád to samé: „Šetřit se musí všude, kde to jde, ale ne na nás“.

Zuzana Kocumová, městská zastupitelka zvolená na kandidátce Unie pro sport a zdraví

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tak tu máme další krajský pokus o rozdělení financí pro sportovní kluby, tentokrát „úspěšný“, protože prošel zastupitelstvem Libereckého kraje. A to přesto, že přidělování
Výrok dne: „Tak k čemu byla ta měsíční masáž o tom, jak potřebujete pro ty tři velké kluby tři až pět milionů na jejich
Žádat či nežádat odstoupení generálního ředitele krajské nemocnice, přímo odstoupení navrhovat nebo mu naopak vyjádřit důvěru? To je téma, které v současné době řeší hodně
Po nedávném návratu vlků na Českolipsko se nyní do Libereckého kraje vrátili také medvědi. Nejedná se ale o medvědy čtyřnohé, které bychom mohli potkat