nášLiberec

Search

Když s námi nepůjdete, tak si Vás ukradneme

Otec stvořitel TOP 09 Miroslav Kalousek učinil při jejím vzniku geniální tah. Obložil TOP 09 zeshora Karlem Schwarzenbergem a zezdola starosty. Dostal tak TOP 09 rázem i do nejodlehlejších koutů země a v parlamentních volbách 2010 výrazně uspěl. Starosty zastupovalo hnutí „Starostové a nezávislí“ (STAN – předseda Petr Gazdík) s jedinou výjimkou a tou byl Liberecký kraj.

Zde to bylo již dříve založené regionální hnutí  „Starostové pro Liberecký kraj“ (SLK – zakládající předseda Jan Farský, současný Martin Půta).  Pro regionální SLK to byla jedinečná a jediná možnost, jak dostat své zástupce do sněmovny. To se také podařilo, ale Václav Horáček vzápětí přestoupil do TOP 09. SLK tak zůstal věrný jediný Jan Farský, který se do PČR dostal z posledního místa kandidátky.

Když se „Starostové pro Liberecký kraj“  přes osobní intervenci Miroslava Kalouska na jednom ze sněmů SLK v Bílém Kostele rozhodli, že budou kandidovat samostatně, nesložilo vedení TOP 09 ruce v klín a vymyslelo ďábelský plán na zmatení voličů. Přestože Gazdíkův STAN nemá v Libereckém kraji jednoho jediného člena, nominoval STAN (respektivě pro STAN sehnala místní TOP 09) na 50-ti člennou koaliční kandidátku TOP 09 a STANu dva kandidáty (nečleny)  z toho jednoho starostu.  A kandidátka „TOP 09 a Starostové“  byla na světě. 

Tedy oni by nejraději „TOP 09 a Starostové pro Liberecký kraj“,  ekvivalentně jako to je ve všech ostatních krajích (neboť „TOP 09 a STAN“ je málo přitažlivé a tak v každém kraji existuje jiný oficiální název a každá volební strana je de jure jiná vedená pod jiným číslem), ale to jim naštěstí u nás znemožnil zákon, neboť skuteční „Starostové pro Liberecký kraj“  mají tuto značku dávno zaregistrovanou.  A tak alespoň na plakátcích zvoucí na jejich akce uvádí hned vedle názvu „TOP 09 a Starostové“ informaci, že jde o „Liberecký kraj“ a tak tam chybí už jen to „pro“.

Ďábelská taktika zatím docela vychází. Voliči jsou zmateni a bez předložení konkrétních jmen kandidátů nemohli dosud ve dvou stranách nesoucí „Starosty“ v názvu rozeznat, kde ti starostové vlastně doopravdy jsou.  Věříme však, že až se voliči budou prodírat volebními lístky, tak pochopí zcela jasně, kde ti starostové  jsou, že to jsou „Starostové pro Liberecký kraj“, titíž „Starostové pro liberecký kraj“, kteří mají za s sebou čtyřletou opoziční práci na Libereckém kraji.

A nedivil bych se, kdyby se TOP 09 poté, až voliči zjistí o jaké jejich zmatení se pokusila (takový malý roztomilý podvůdek v rámci zákona), stala dokonce – oprávněným – terčem posměchu či dokonce výsměchu. Vždyť nejen „Starostové pro Liberecký kraj“ s oficiální podporou 106 starostů z nichž je 34 přímo na kandidátce, ale i další kandidující strany mají více starostů na svých kandidátkách než toho jednoho jediného, který se krčí na kandidátce „TOP 09 a Starostové“.  ODS jich má osm, ČSSD  čtyři, SOS tři a jednoho má i ZpLK.

Ing. Michael Canov, 1. místopředseda SLK

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Dne 21. března 2013 vydal OVÚS MěÚ Chrastava (dále jen „prvoinstanční orgán“) v přenesené působnosti rozhodnutí, kde nařídil majitelce odstranění závad její závažně poškozené
TRANSPARENCY INTERNACIONAL hodnotila transparentnost financování senátní volební kampaně mj.v senátním obvodě Liberec s těmito výsledky (školní známky 1=výborná, 5=nedostatečná):
Dosavadní praxe životnosti hejtmanů v Libereckém kraji připomíná spíše prostředky na jedno použití. Hejtman posloužil, hejtman může (musí) jít.  Nelze říci, že dosud nikdy
V naší republice vznikly kdysi logické správní části zvané okresy tvořené zpravidla větším městem a menšími městy a obcemi, které se k němu logicky