Rudá záře nad Libereckým krajem, aneb kam nás přivedla cesta po modré …

Tak by nám podle posledního předvolebního průzkumu mohli v Libereckém kraji vládnout komunisti.

Je to způsobeno tím, že občané ztratili paměť a po 20 letech zapomínají na křivdy, které způsobila rudá strana mnoha lidem a jejich rodinám, nebo je to způsobeno zoufalstvím nad současnými vládami v Praze, na krajích i ve městech?

Důvod ztráty volebních preferencí u velkých stran je zřejmý. Občané už mají dost korupčních afér jejich představitelů a experimentů, které vedou ke zhoršování životní úrovně obyčejných lidí. Už se nám nelíbí cesta po modré, a v místních podmínkách ani po oranžové, která je tou modrou infikovaná. Liberec je proslulý vládou „tradičních“ stran, které se dovedou domluvit, ať už koaličně nebo naoko opozičně. Již léta si umně rozdělují funkce i zakázky, přičemž veřejné statky spravují tak, že město kráčí do dalších zítřků o žebrácké holi.

Komunisté nejsou blaničtí rytíři

Jsou to strany ODS a ČSSD, které si naoko jdou po krku, ale co se týče prebend z veřejného sektoru, jednají v Liberci ve vzácné symbióze. Ale nenechme se mýlit, komunisté nejsou blaničtí rytíři. I na Libereckém kraji existuje symbióza, a to mezi ČSSD a KSČM, kde komunisti za příslušné trafiky podporují menšinovou vládu ČSSD a SOS. Předsedkyně krajských komunistů Dana Lysáková  v Liberci podporuje současnou koalici, která se k moci dostala pučem. Činí tak úplně stejně jako ODS, bez podpory „opostran“ ODS a KSČM by menšinová koalice v Liberci nevládla. Strany se v reálu nechovají podle líbivých hesel, která nesou na žerdích před volbami, ale pragmaticky podle toho, co jim to vynese. 

Voliči nenechte se mýlit propagandou, novými neznámými tvářemi, za nimiž se skrývají staří profláknutí matadoři. Strany hlásají na billboardech laciná hesla, v krajských volbách slibují sociální jistoty a zaměstnanost, přitom tyto záležitosti vůbec nejsou v  kompetencích krajských samospráv.

Koministé nejsou alternativa

Komunistická strana není alternativa, která vám zajistí zaměstnání, bydlení, podporu v nouzi. Je to strana, která se hlásí k ideologii svých předchůdců. Nezapomínám, kolik přátel mé rodiny tato strana připravila o zaměstnání při nástupu normalizace jen proto, že se angažovali při pražském jaru, vystoupili z KSČ, nebo neschválili vstup sovětských vojsk. Nezapomínám, jak vyhodili učitele ze škol, vedoucí inženýry z podniků, a to bez jakýchkoliv sociálních dávek jak je dnes obvyklé. Vysokoškoláci chodili na brigádu vykládat uhlí na nádraží, aby vůbec zajistili obživu pro své rodiny.  Mnozí emigrovali a už nikdy se nemohli vidět se svými rodiče, kteří zemřeli v osamění.      

Komunisté nemají korupční aféry proto, že víc než 20 let nebyli u moci a proto možná někomu připadají přijatelní. Nezapomínejme však, jaká ideologie se za touto stranou skrývá, a kolik lidí a jejich rodin krutě postihla.

Alena Dvořáčková, Občanské sdružení Staré Město Liberec

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
ZŠ Lesní v Liberci bude ve školním roce 2016-2017 otevírat 2 třídy pro celkem 56 dětí. K zápisu jich ale přišlo 92, z toho „spádových“ bylo 82. Počet dětí, které
Tak nám silné ročníky dětí z mateřských škol začínají přicházet k zápisům do prvních tříd základních škol a s tím se rozbujel nešvar známý jako „spádová
Tak jsme se dozvěděli, že naši bývalí liberečtí politici Kittner, Krenk a Zeronik jsou nevinní, a jejich úmysly při správě města byly čisté jako
 Ve čtvrtek 26. září probíhaly v Liberci dvě politické akce, ze kterých se voliči mohli velmi poučit. Na ČT byla vysílána debata kandidátů vybraných