Nový portál o Vratislavicích n. Nisou – NaseVratislavice.cz

Městský obvod Liberec – Vratislavice nad Nisou má něco přes osm tisíc obyvatel, přenádherný WiFi park a stavbu roku Libereckého kraje. Jako jediný městský obvod má také svůj malý úřad, patnáctičlenné zastupitelstvo a s tím spojený drobný problém. Málokdo totiž tuší, co se na tom malém úřadě a malinkém zastupitelstvu ve skutečnosti děje.

Vratislavický zpravodaj totiž razí (nutno podotknout, že velmi neúspěšně) tezi, že by měl být měsíčníkem apolitickým a občanů, kteří si nenechají utéct žádné jednání zastupitelstva, je jako šafránu. A asi správně tušíte – úsměv starosty Lukáše Pohanky (SLK) není bohužel přímo úměrný otevřenosti úřadu vůči občanům.

Každý pohár trpělivosti jednou přeteče, i ten náš. Demokracii je třeba pěstovat a jít jí naproti! V obci, která má osm tisíc obyvatel, bychom si měli vycházet vstříc, ne si vzájemně házet klacky pod nohy.

Věříme, že stávající praxe (ve vedení zastupitelstva, v pěstování vztahů s občany) je udržitelná jen proto, že o ní málokdo ví. 🙂 I proto vznikl portál NaseVratislavice.cz. Ten by rád byl prvním vratislavickým magazínem, který bude otevřený všem. Rádi bychom tvořili prostor pro otevřenou politickou diskuzi. Chceme přinášet aktuální informace o dění na zastupitelstvu, máme dokonce v plánu brzy uveřejňovat a archivovat audiozáznamy z jeho jednání.

Chceme, aby občané Vratislavic nerozhodovali o otázce, kdo bude řídit obec, podle fotek ve Zpravodaji, nebo dokonce podle kroků premiéra Nečase a ministra Kalouska. Chceme se pokusit vykřesat v místních zájem o věci veřejné a umožnit jim tak rozhodnutí odpovědné – ať už bude jakékoli.

Vážení spoluobčané, naše Vratislavice jsou krásné, s nádherným parkem, stavbou roku Libereckého kraje a táhnou mladé rodiny! Ale nezaslouží si náš nezájem. Budeme moc rádi, vyslyšíte-li tuto výzvu a budete dění v nich aktivně sledovat!

Jana Schlegelová, Pavel Hrstka
www.nasevratislavice.cz

Naše Vratislavice můžete sledovat i na Facebooku a Twitteru:

www.facebook.com/nasevratislavice
www.twitter.com/nas_vratislav

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Kontroverzní kamennou plastiku německého rytířského kříže u rozhledny Štěpánka v Příchovicích, vztyčenou v roce 1944 nacisty a obnovenou v roce 2012 za účasti neonacistů,
S dalším extrémním prodražením plánované rekonstrukce libereckého bazénu přichází koalice STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů. Podle odpovědného náměstka Petra Židka z
Pedagogům z Ostašova dochází trpělivost se způsobem, jakým město s jejich školou nakládá. Rozhodli se proto napsat otevřený dopis určený vedení města. Ani jeden
Liberecký kraj je velkým stavebním firmám nakloněn. Dodavatelům silničních staveb vyplatí kraj za loňský rok navíc 68,26 milionu korun ve srovnání s tím, co
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.