TULIPAN ve velkém stylu – chce se zapsat do Guinnessovy knihy rekordů!

Od 12. – 17. 11. Liberec ožije netradičními kulturními a společenskými akcemi, které pořádá již 4. rokem liberecká nezisková organizace Sdružení TULIPAN. Motto letošního ročníku zní: „Vzájemná pomoc je lékem duše“. Jak název napovídá, jedná se o charitativní týden plný pestrých kulturních akcí. Výtěžek z tohoto týdne bude využit ve prospěch chráněné dílny, kde pracují lidé  převážně s duševním postižením.

Chráněná dílna se rok od roku rozrůstá, přijímá nové pracovníky, proto je nezbytné zajistit neustálý přísun finančních prostředků, aby mohla vůbec fungovat. V současné době zaměstnává 37 lidí se zdravotním handicapem. Akce „Týden s TULIPANem“ je příležitost, jak seznámit veřejnost s její činností a zároveň ji i finančně podpořit. Uskuteční se na nejrůznějších kulturních a veřejných místech města Liberce. Každý den má svůj originální název, jenž se váže k události, která má v ten den proběhnout.

Akce začne v pondělí módní přehlídku v OC Forum Liberec, kde se představí modely značky Ulla Popken a studentek z řad středních a vysokých textilních škol. Šperky a doplňky, které budou zdobit modelky, pocházejí z chráněné dílny TULIPAN. O nalíčení modelek se postará Tomáš Grossmann a o vlasový styling tým Lenky Hnídkové. Celou akci bude moderat Jan Žíla, který působí v rádiu Dobrý den.

V úterý se můžete pokochat výstavou obrazů a fotografií Leony Nesvadbové v Severočeském muzeu v Liberci.

Středeční večer vyzývá všechny čtenáře a čtenářky na autorské čtení Josefa Formánka a mladých nadějných autorů do Kavárny U Našeda.

Ve čtvrtek si nenechte ujít taneční show před libereckou radnicí. Uvidíte pestrou škálu tanečních formací. Vystoupí zde mnoho tanečních skupin, tanečníků a tanečnic, které se Vás pokusí v těchto chladných dnech rozehřát svými ladnými pohyby. Zároveň máte jedinečnou možnost zúčastnit se  ojedinělého pokusu – vytvořit co největší skupinu tanečníků mazurky a zapsat se tak do Guinnessovy knihy rekordů.

Páteční workshopy v chráněné dílně TULIPAN jsou zaměřené na výrobu ručního papíru a keramiky  a jsou určeny všem kreativním nadšencům. Zejména mateřským a základním školám.

Tečkou celé akce bude páteční divadelní představení Divadla Vydýcháno ZUŠ Liberec a benefiční koncert v Lidových sadech, na kterém vystoupí kapely HitFakers, Vetrol, Dědové Harryho Pottera a Lessyho Woheň. Součástí sobotního programu bude i bohatá tombola o zajímavé ceny. Lístky do tomboly si mohou všichni zájemci zakoupit na jednotlivých každodenních akcích. Souběžně s týdenní výstavou fotografií v OC Forum Liberec budou probíhat ve Sdružení TULIPAN i dny otevřených dveří.

Nad celou akcí převzal záštitu náměstek primátorky pro školství, kulturu a sociální oblast Kamil Jan Svoboda. Ke stažení je plakát akcí na celý týden.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Osobností prvního československého prezidenta, který se tolikrát nebál jít proti proudu, se dnes ohání kde kdo. Jaký ale ve skutečnosti byl, na to se
Pro všechny, které zajímá a kterým není lhostejný osud lidí, kteří nemají střechu nad hlavou, přinášíme pozvánku na zajímavou akci. formát akce: konference a
V úterý 24. října se bude v Liberci debatovat o dluzích a exekucích. Jak se na to dívají dluhoví poradci, exekutoři, zaměstanavatelé nebo třeba
Zajímá Vás, jak v Českých zemích probíhala kupónová privatizace, fenomén devadesátých let a jeden ze symbolů české restaurace kapitalismu? Kdo neměl možnost shlédnout unikátní