Vše pro kariéru

Dvacet let po revoluci, která vyhnala komunisty, bude k památníku studentů zmlácených komunistickým režimem na Národní třídě 17. listopadu 1989 pokládat kytici zase komunista. Milan Štěch, toho času předseda Senátu, v tom evidentně problém nevidí.

Milan Štěch, kariérní komunista, ostatně už dřív pro týdeník Euro prohlásil, že: „Komunistická strana tady fungovala, a když mi ve fabrice nabídli jistou funkci, tak jsem do strany vstoupil.“  Typičtější příklad ryzího kariérismu, který se neohlíží nalevo ani napravo, aby člověk nenašel.

Byl bych nerad, aby kytici k 17. listopadu jednoho dne pokládal kromě druhého nejvyššího ústavního činitele České republiky, komunisty – tedy předsedy Senátu – také komunista prezident. Naneštěstí, volební preference zatím dávají právě bývalým komunistům nejvyšší šance.

Jsem rád, že kytici bude k pomníčku pokládat také 1. místopředseda Senátu Přemysl Sobotka. Ten také kandiduje ve volbě prezidenta České republiky. Není to komunista a nikdy nebyl, komunismus odmítá. Nejen jako pro obyvatele Liberce je pro mě Přemysl Sobotka nejlepším kandidátem.

Štěpán Křeček

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Náš Liberec v týdnu informoval, že kdysi oblíbená restaurace v areálu LVT na dnešní Masarykově třídě půjde k zemi. Její osud, stejně tak jako
Pod Ještědem žijeme už od devadesátých let jako v pohádce. Ne, ne že bychom se tu měli tak krásně a spokojeně. Nebo, že by
Je to už trochu upachtěné téma. Ale spor o sběrný dvůr byl první výrazný rozpor mezi stranami (tehdy) nové koalice. Jenže to psal rok
Pokud by v Liberci existovala politická satira (a náznaky tu byly, bohužel však zanikly), neuživila by se. Politická reprezentace by jí utloukla vlastní (ne)prací.