Kolik lidí přispívá na charitu?

Většina lidí na Liberecku a Jablonecku přispívá v průběhu šesti měsíců do veřejné sbírky, „na charitu“. Ukázal to listopadový průzkum společnosti Tima Liberec.

Zhruba třetina ze 450 náhodně vybraných občanů v této době (od května do října) podepsala petici a 12% pracovalo v neziskové organizaci, která poskytuje služby jiným lidem nebo pomáhá přírodě. 

„V odpovědích na anonymní dotazy si však lidé trochu fandí,“ poznamenal ředitel agentury Oldřich Čepelka, „neboť skoro 60% oslovených tvrdilo, že se zúčastnili posledních krajských nebo senátních voleb a to by neodpovídalo náhodně vybranému vzorku obyvatel.“

Přesto lidé z občanského sdružení D v Liberci, které průzkum agentuře zadalo, získali cenné poznatky, které dosud o obyvatelích Liberecka a Jablonecka nikdo neměl. V průzkumu se zjišťovalo, nakolik se dospělí občané v současné době vzdělávají a zda mají zájem o mimopracovní tématiku, která spadá pod tzv. občanské vzdělávání. Tedy například o otázky správného sestavení domácího rozpočtu, bezpečného chování na internetu, předcházení trestným činům nebo domácího násilí.

Semináře k některým tématům již proběhly a další se chystají. Rovněž o dalších výsledcích průzkumu vás budeme ještě informovat.

Romana Lakomá, manažerka projektu „Další vzdělávání občanů Liberecka“
tel. 777 098 277

Příloha k tiskové zprávě – výtah z výsledků k občanskému vzdělávání

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Medailí města ocenilo statutární město Liberec trojici osobností. Z rukou primátora Liberce Jaroslava Zámečníka ve středu 31. května převzali ocenění Eva Koudelková za přínos
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.