Úřad rozhodnul, ale nevíme proč

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) „neshledal důvody pro zahájení správního řízení“ ve věci porušení zákona při uzavírání smlouvy mezi libereckým dopravním podnikem a firmou BusLine. K rozhodnutí není připojeno žádné odůvodnění.

Josef Šedlbauer, který smlouvu dlouhodobě kritizuje, k tomu dodává: „Chceme, aby úřad svůj postup zdůvodnil, aby bylo vůbec možné s něčím polemizovat. Samotná věc je totiž jednoduchá: bez výběrového řízení byla uzavřena smlouva za bezmála 1,5 miliardy, přitom se z větší části jedná o peníze z veřejných rozpočtů. Pokud ÚOHS ve věci nezahájil správní řízení, musel přijmout nějaký důvod pro obejití výběrového řízení. Pro porozumění skutečnému stavu věcí ale musíme my, dopravní podnik a občané Liberce vědět o jaký důvod či důvody šlo.“

Změna pro Liberec proto připravuje stížnost předsedovi ÚOHS na postup řešení podnětu a o jeho výsledku bude veřejnost informovat.  „Nechceme, aby formální právní kličky zastřely podstatu věci“, shrnuje Jaromír Baxa.

Dopravní podnik ústy ředitele L. Wejnara vyjádřil „spokojenost nad skutečností, že je takto potvrzeno, že vedení DMPLJ postupovalo zcela v souladu se zákonem a že jednalo a jedná v zájmu obyvatel měst Liberce a Jablonce nad Nisou.“ Toto tvrzení považujeme v současné situaci za velmi nekorektní a zejména v druhé části bez souvislosti se skutečným obsahem rozhodnutí ÚOHS. Úřad se totiž zabýval pouze okolnostmi uzavření smlouvy, nikoli jejím obsahem.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Medailí města ocenilo statutární město Liberec trojici osobností. Z rukou primátora Liberce Jaroslava Zámečníka ve středu 31. května převzali ocenění Eva Koudelková za přínos
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.