Zeman na Hrad aneb Volba chudých lidí

Proč vyhrál Zeman? Protože většina lidí v tomto státě je chudých, ale nikoliv úplně ideologicky zpitoměných. Po dvaceti letech jim došlo, že bohatí hledí pouze na své vlastní zájmy a že si ochočili stát a jeho instituce k tomuto vznešenému účelu. Zájmy knížete, lidově přezdívaného „Trautenberk“ podle známého komunistického večerníčku, se jim nezdály natolik nízké, aby se kryly s jejich skutečnými zájmy, které si nedali vyhnat z hlavy ani divokou mediální masáží.

A tyto zájmy jsou tak jednoduché, až by člověk brečel: práce a chléb. A pravice s oposmluvní levicí způsobila, že chudých lidí je v zemi výrazná většina a jejich počet navíc bude exponenciálně narůstat. Takže Zeman vyhrál výraznou většinou hlasů.

Nuže, vraťme z vlasteneckého nebe opět na pevnou zem základních ekonomických zájmů. Pro některé z nás je přistání o to jednodušší, že naše volba skončila hned po prvním kole. Po zvolení Zemana rekapitulujme další možnosti z hlediska státu a z hlediska občanských aktivistů.

Kdo vyhrál a kdo prohrál?

Paradoxně vyhrál samotný kníže. Nemusí se, chudák, trápit s dlouhými novoročními projevy a dalšími akcemi, které vyžadují až hodinové soustředění. Může dál pospávat na všech veřejných akcích a národ jej bude milovat jako blanického rytíře, který vyjel do boje, leč bez zbroje a bez koně. Zbrojnošů měl dost, o to byla celá komedie poutavější. Navíc nebyl ani schopen platné prezidentské volby ve druhém kole, jeho hlas byl neplatný, protože nebyl v úřední obálce.

Další komentář k jeho státnickým schopnostem, myslím, netřeba. Vítězi voleb jsou beze sporu Kalousek a Klaus, kteří asi uzavřeli mefistofelskou smlouvu se samotným Belzebubem, jak jim to všechno klape. Bez knížete by totiž topani přišli o svého oblíbeného maskota a byla by vidět jejich nahota, zlodějna a chamtivost. Jinak řečeno, když by spadl knížecí fíkový list, hněv lidu by se logicky a správně obrátil přímo proti Kalouskovi. A ten by to dostal politicky a možná i jinak dosti sežrat.

Mýtus dobromyslného knížete teď bude nějakou dobu působit jako silné anestetikum či dokonce laxativum, jak učeně dodávám pro českou inteligenci. Topani pojedou dál a jejich zlodějny také. Nezvolení knížete je zachránilo, mohou dále mávat mocným praporem nevolnictví. No a Klaus je stejně jako Zeman na výplatnici Rusů, takže jen plnili pracovní smlouvu a jistě budou inkasovat prémie.

Slušnější část ČSSD a komunisté jsou poraženi

Dalším nesporným poraženým je slušná část sociální demokracie a komunisté. Zeman je zničí. Zásadní debakl utrpěla narcistická levice. V zemi má jasnou a téměř ústavní většinu a přitom její slušný kandidát Jiří Dienstbier zcela propadl. Jeho nezvolení si přála zkorumpovaná část jeho vlastní strany. Ta podporovala svého bývalého vůdce Zemana, který jí oposmlouvou s Klausem pomohl k miliardám a k trvalému mafiánskému vlivu. Tato křivácká část partaje nyní bude místopředsedovi Dienstbierovi trvale okopávat kotníky a bude naznačovat, že poražený kandidát by měl konečně odejít na smetiště politických dějin. Už i tak nadělal dost škody tím, že kritizoval pražské a krajské socdemácké kmotry, čili Zemanovy politické koně.

Nešťastnému a poníženému Dienstbierovi nezbývá lidsky nic jiného, než odejít ze sociální demokracie, aby si udržel dosavadní čistý štít. Tuto partaj navíc beztak zničí schopný a pilný demagog Miloš Zeman, nový mocný muž státu, jehož budoucnost svírá v mocenských tlapách ruský medvěd. Klaus může být spokojen: jeho a ruský kůň se dostali do druhého kola a mají velkou šanci.

Další debakl utrpěli čeští komunisté tím, že odmítli v prvním kole vyslovit veřejnou podporu Dienstbierovi, a tím tiše naznačili svému voličstvu, aby urnovalo Zemana. Komunisté prostě jen pokračují ve své obojetné a křivácké politice, kterou provozují od února 1948 a pilně v ní pokračují i po listopadu 89. Viz jejich podraz na vlastních voličích při zvolení Václava Klause. Komunisté svou antivolbou Zemana dokázali, že nepatří k pokrokové české levici.

Jenže milí soudruzi nějak zapomněli, že Moskva už dávno není, co bývala. Pravicový a nacionalistický Medvěděv a Putin představují největšího nepřítele ruských komunistů, a tím i českých rudokožců. Putinova strana Jednotné Rusko ve volbách do ruské Dumy 2011 velmi pravděpodobně zfalšovala výsledky v neprospěch komunistů a rozehnala masové demonstrace požadující kontrolu voleb a sčítání hlasů.

Již nyní vítězný Zeman bude v případě zvolení prezidentem pokračovat v Klausově proruské politice. Tím zničí nejen slušnou část sociální demokracie, ale i proevropské křídlo českých komunistů. Ty první z politické zášti, ty druhé na příkaz Moskvy. Dobře jim tak, oběma. Za chyby se v politice platí; a ze velké chyby, a navíc opakované, se platí opravdu hodně.

Jak dál po prezidentské prohře občanských iniciativ

Dva měsíce píši mimo jiné o zimním spánku českých intelektuálních narcisů, kteří ztratili kontakt s normálními lidmi a žijí ve svých ideologických sklenících.  Naštěstí prohrál i ten kníže, takže se musí zastydět i ta zbylá, to je ne-levicová část inteligentů a musí si uvědomit, kde je jich skutečné místo a komu doopravdy odpovídají svými politickými skutky a myšlením.

Hlavní média jsou ztracena, protože stejně jako dříve budou i nyní pochlebovat tomu či onomu mocnému. Nyní tedy ruskému Onomu, protože přinese lidem práci a oligarchům moc a peníze. Jednoduše řečeno, postupně se znovu vzkřísí stará RVHP, nyní jen česko-ruská větev. Ale lidé budou mít práci a budou spokojeni, protože demokracii už dávno nepostrádají, zato by citelně postrádali české podniky a německé montovny. Takže se vraťme k podstatnému.

  • Jako občanské iniciativy nemáme vliv na velká média, protože nemáme televizní vysílání typu zpráv, které bychom formou pluginu mohli dávat na naše weby.
  • Je na čase zjistit, proč lidé volili proruský chléb a nikoliv prozápadní knížecí hry inzerované horem dolem všemi médii.
  • A když se zjistilo, že lidé volili podle svých oprávněných občanských zájmů chléb, tak se konečně začněme starat, aby samoděržaví pod Zemanem, Klausem a proruskými oligarchy nezničilo i ten poslední zbytek demokracie.

Takže se vraťme na zem, začněme konečně sloužit lidem, a ne svým narcistním idejím. A zachraňme alespoň ten zbytek demokracie, protože normální chudí lidé se budou dnes hlavně starat o to, aby uživili své děti. Demokracie je už je dávno nezajímá. To dokázali svou aktuální volbou, zblblým médiím navzdory. Lidé už médiích dávno nevěří v klíčových věcech, protože dobře ví, že média lžou v zájmu těch, kteří tady roky jen kradou. Ať nedopadneme jako aktivisté stejně hloupě a marně. Tož tak.

Václav Umlauf, převzato z www-e-republika.cz

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vyjmenovat dobré požadavky je jedna věc, prosadit tyto požadavky tak, aby splnily svůj účel, to je věc druhá. A jestli si aktivisté Rekonstrukce státu
Vezměme případ zadluženého a rozkradeného města jako je Liberec. Dvacetiletou lhostejností občanů je ODS, Česká strana sociální demokracie a další zájmové skupiny vykradly, podobně
Představte si, milá dítka, tuto pohádku. Správně jste volila v nedávných krajských volbách 2012. A nyní sedí v kraji koalice, která nedá zlodějské stavební
Během týdne neklidu na vysokých školách nepokojů zazněla v různých debatách myšlenka, že vlastně žádný stát nepotřebujeme, stejně nám způsobuje samé problémy. Protože totéž