nášLiberec

Search

Zájemce o letiště Czechvision Holding budí podezření

Liberec jedná o budoucnosti letiště se společností Czechvision Holding, a.s. o společném projektu dalšího využití letiště jako zázemí pro výrobu a montáž bezpilotních systémů. Kdo za společností stojí však díky nejasné vlastnické struktuře není možné zjistit.

Czechvision Holding a.s. má akcie na majitele, které sice vlastní dvě další firmy, ale tyto firmy vlastní sama Czechvision Holding a.s. To znamená, že firma je vlastněna sama sebou přes dvě další firmy a skutečný vlastník je skryt.

,,Ve společném podniku s takovouto společností spatřuji velké riziko, obávám se dokonce, že by město mohlo o areál letiště přijít. Záměr spolupráce s Czechvision Holding mi přijde o to nedůvěryhodnější i proto, že do květnového zastupitelstva jde návrh na to, aby letiště přišlo o svůj statut,“ říká Ondřej Petrovský.

,,Oslovili jsme jednatele Czechvision Holding s přímým dotazem, kdo je reálně vlastník společnosti, jaká právnická či fyzická osoba. Kdo vlastní společnost odmítl sdělit,“ doplňuje Pavel Felgr.

Czechvision Holding a.s. - organizační schéma

Do výběrového řízení na prodej letiště se nepřihlásil žádný zájemce a vedení města se proto nepodařilo naplnit rozpočet. Město po neúspěchu výběrového řízení začalo jednat se společností Czechvision Holding a.s. o společném projektu dalšího využití letiště jako zázemí pro výrobu a montáž bezpilotních systémů. Ve zvažovaném společném podniku by město mělo mít 30% podíl a firma Czechvision Holding, a.s. většinu 70%. Projekt však již od počátku budí značné rozpaky a vyvolává řadu otázek.

Nejenže není jasné, k čemu by městu společná firma byla, pochyby budí také nejasná vlastnická struktura společnosti Czechvision Holding a.s., která má akcie na majitele. Společnost je vlastněna dvěma firmami, a to CEVS AIR, s.r.o. a Czechvision, s.r.o. Zajímavé přitom je, že obě tyto firmy vlastní Czechvision Holding a.s. – to znamená, že firma je vlastněna sama sebou přes dvě další firmy.

Ondřej Petrovský, 605 701 503
Pavel Felgr, 777 585 483

Celé organizační schéma Czechvision Holding a.s. i připravované společnosti ve formátu PDF.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Koncem minulého týdne vydalo vedení Libereckého kraje (Starostové pro Liberecký kraj+ ČSSD+ odpadlíci od Změny) tiskovou zprávu, která pravděpodobně vstoupí do historie. Jako reakce
Několik velkých sociálních zařízení v Libereckém kraji má nové ředitele. Ovšem způsob, jakým je Rada Libereckého (Starostové pro Liberecký kraj, ČSSD, odpadlí členové Změny pro
Stávající koalice Změny pro Liberec a ANO celkem hlasitě avizovala, že změní systém zastoupení v městských společnostech. Od počátku jejího fungování uběhly téměř čtyři měsíce
Liberečtí politici (zejména bývalé vedení radnice pod primátorkou Martinou Rosenbergovou) se rádi chlubí, jak změnili fungování zdejšího magistrátu. Je spuštěn (nepříliš funkční) protikorupční portál,